Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Po wyczyszczeniu Turbiny lekkie drgania kierownicy i drążka


tuszek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie ostatnio miałem problem z "okrętem" mianowicie brakowało mu mocy, turbina się jak by zacinała ciągła od 3 tys obrotów po zmianie na kolejny bieg dalej cisza z 5sekund i dopiero się załączała albo w ogóle. Po zgaszeniu auta dalej chodziło wszystko ale tylko chwile. Kolega mechanik zdiagnozował że turbina siada łopatki tarły o obudowę. Miałem wymieniać na jakąś oryginalną używkę z małym przebiegiem, lub regeneracja. Ale po obejrzeniu kilku turbin używanych od razu zwątpiłem w ten pomysł! Kolega zdecydował się że rozłoży turbinę na części pierwsze i zobaczy jak wygląda w środku okazało się że wszystkie części mechaniczne w bdb stanie( tylko strasznie zasyfiona, wirnik ciężko było śrubokrętem wprawić w ruch, dodam że turbina od nowości w tym aucie nigdy nie była ruszana przebieg 240tys) i nie było sensu regenerować wyczyścił mi ją że wygląda jak nowa wirnik pchnięty paluszkiem kręci się, do tego wyczyścił mi zawór ERG, w którym było kilo sadzy i wymiana zawora N75. I rzeczywiście auto stało się jak by lżejsze ma większego kopa idzie od początku do przodu równo i systematycznie, nie jak wcześniej dostawał takiego opóźnionego lekko kopa i wbijało w fotel. Teraz całkiem inna jazda jak nie moje auto sprzęgło i biegi chodzą inaczej,ale to kwestia przestawienia się.

Ale denerwują mnie lekkie drgania kierownicy i drążka wcześniej tak nie było. Wiecie może co jest przyczyną? i czy ten stan się może pogarszać? dodam też dwumas też będzie do wymiany bo przy startowaniu jest charakterystyczny dźwięk jak ocierania się dwóch kawałków metalu, ale to jest jak auto postoi chwile wyłączone, na włączonym jak się jeździ, i startuje spod świateł czy coś to tego niema! Mam tak już od pół roku ( puki co nie wymieniam bo niema sensu gdy jeździ dobrze ) i to się jak by nie pogarszało i wcześniej drgań to nie wywoływało więc i chyba teraz nie jest to przyczyna tego?

Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...