Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porysowane plastyki na boczkach


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam porysowane plastyki na boczkach (te koło rączek i koło przycisków szyb) oraz ten pod popielniczką koło drążka.

Czy demontował już ktoś te plastyki??

W jaki sposób sie za to zabrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się nie da. Możesz zdemontować konsolę przycisków elektrycznych szyb, jak zajrzysz pod spód to tam masz dziurkę, trzeba tam włożyć śrubokręt i tam jest zapadka która odskoczy i wyjmuszesz bez problemowo. Co do plastiku tu przy rączce ja się z tym męczyłem i to jest zgrzane z boczkiem i bez rozcinania tego spawu sie nie da tego wyjąć (przynajmniej mi się nie udalo)

Co do lewarka to sie poprostu zsuwa w stronę dźwigni hamulca ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałem sobie to pozdejmować, poszpachlowac i pomalowac, a tak to widze ze małe schody są

bez tych plastyków mógłbym kilka dnie jeździć ale bez boczków już troche gorzej, a szpachlowac w samochodzie i dotrzec to szkoda zachodu bo caly samochód w środku sie zasyfi kurzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te nakładki wymieniłem na nowe. W ASO niedostępne ale kupiłem w sklepie, który sprowadza części z Niemiec. Sciągasz boczek i od tyłu odkręcasz śrubki, bez problemu sobie poradzisz. Konsole musisz całą wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma śróbek od tyłu, jest zgrzana na stałę rączka. Ale też myślałem żeby to rozciąć i później przykręcić na śróbę z dużą podkładką i tak od wewnątrz więc nie widać.

Co do szpachlowania to ja bym się w to nie bawił, ja robiłem na próbę ten panel od szyb. To ładnie schodzi druciakiem do mycia naczyń i dostajesz ładną równą powierzchnię bez szpachlowania i docierania papierkiem ściernym i pomalowałem podkładem do plastiku i na czarno sprayem matowym i efekt jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś te plastiki wyczyściłem delikatnie nitrem. Guma sama odeszła od plasiku. Delikatne szlifowanie papierkiem 1000 potem 1500, 2000 i polerowanie pastą tempo wyszło fajnie ale wymaga troche pracy. Można też jak już ktoś wspominał okleić folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie samochody z grupy VAG mają problem z tymi użytkowymi plastikami, ta antyrefleksyjna warstwa z okolic sterowania szybami jest bardzo podatna na wycieranie i zarysowania. Chociaż w A4 B5 jeszcze nie jest tak źle jak w seatach czy VW z tych lat. Tam od pierwszego dotknięcia schodzi farba. Na forum seata znalazłem całkiem fajny pomysł na ten mankament. Zdjęcie tej gumopodobnej warstwy za pomocą domestosa i gąbeczki. Po takiej operacji plastki będą się świeciły jak psy jajca, ale wygląda do estetyczniej niż gdy są całe porysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...