Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włączające się chłodzenie i długo nagrzewające się świece


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu przy uruchamianiu silnika włącza się wiatrak ten z lewej strony stojąc przodem do auta (ten bez wisco) oraz długo świeci się kontrolka od świec. Dzieje się to tylko na zimnym silniku, na rozgrzanym świece grzeją krótko i wiatrak się nie włącza.

Dzisiaj zauważyłem że wiatrak załącza się jeszcze przed uruchomieniem silnika, wystarczy przekręcić kluczyk i się załącza.

Co to może być?

Jutro mam zamiar wymienić czujnik temp płynu chłodzenia G62/G2.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A VAG podpinany był?? Włączający się wiatrak wskazywałby na czujnik temperatury ale dla pewności można podłączyc kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie.

Dzisiaj dopiero podepnę.

Czy przy wymianie czujnika muszę spuścić najpierw płyn, czy może jakoś tam da rade zatkać i go podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w dieslach niech wypowie się ktoś kto zna ten motor. U kumpla w benzynce jak załączał mu się wentylator to wymienialiśmy ten co jest przy silniku (a dokładnie z tyłu) i pomogło. Ale jest jeszcze jeden przy chłodnicy. Przy tym do góry nie trzeba spuszczać płynu ale trochę będzie uciekało dlatego lepiej to robić na zimnym. Ten przy chłodniy... Jak zrobisz szybko to też nie musisz spuszczać a jedynie dolać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyjaśniona.

Po wymianie czujnika oba przypadki się poprawiły.

Wiatrak nie włącza się zaraz po przekręceniu kluczyka a świece dużo krócej grzeją.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...