Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwariował licznik


piters33

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Panowie problem z licznikiem, krótko opiszę co się dzieje.

odpaliłem autko rano i wszystko ok, po ponownym odpaleniu za ok 1 godzinę zaczęły się dziać cuda z licznikiem.

po przekręceniu stacyjki piszczy i miga kontrolka awaryjna i olej, po odpaleniu jest wszystko ok i samochód działa poprawnie tylko obrotomierz podskakuje.

do tego wszystkiego data i godzina na liczniku się zresetowała i jest 99 rok, a zegar jest ten automatyczny radiowy

po zgaszeniu auta zaczyna piszczeć i znowu migają kontrolki jw.

po kilku dzwiękach jest cisza ale kontrolki dalej migają mimo zamknięcia auta.

na vagu w zakładce silnika zero błędów, no do licznika się nie dostanę tym kablem.

i tera tak czy to licznik zaświrował?, czy naprawdę brak ciśnienia oleju, co oprócz tych wskazań na liczniku nic więcej nie wskazuje na to, olej jest, silnik działa poprawnie i podczas pracy nie miga kontrolka oleju i nie piszczy, odpięcie aku nie pomaga.

jedno spostrzeżenie że w grodzi silnika było mnóstwo wody, zatkał się odpływ, podejrzewam że wody było tyle że się przelewało, bo dzień wcześniej widziałem aż mokry błotnik z jednej strony, dzisiaj jak pojawił się problem to wody było mniej tak do spodu obudowy sterownika.

rozebrałem obudowę sterownika niby sucho, ale czy nie zalało wtyczek pod sterownikiem to nie wiem.

obecnie auto się suszy do słonka z otwartą maską.

panowie co radzicie pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściowo sprawa się wyjaśniła.

tak jak myślałem to prawdopodobnie od zalania wodą.

po godzinie na słonku i odpiętym aku zaczęło wszystko wracać do normalności, już żadne sygnały i kontrolki nie pojawiały się.

zegar i data ustawiłem ręcznie, bo zniknęła antenka i się sam nie ustawił, ale po jakimś czasie i antenka się pojawiła.

obecnie został problem obrotomierza, ciągle podskakuje.

test elementów wykonawczych wyszedł ok, ale błędów w instruments było kilka, usunąłem i się nie pojawiają.

czyli obrotomierz wróci do normy??, może jeszcze nie wyschły dobrze wtyczki??.

zobaczę jeszcze po kilku dniach może sie poprawi, a może jakieś sugestie ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...