Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Box dachowy w długą podróż


Zapomnialemm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów klubowiczów. Drugi rok z rzędu postanowilismy wybrac sie do Chorwacji (polowa wrzesnia - ktos chetny przy okazji to zapraszam, na dwa auta zawsze razniej). Jedziemy w 5 osob takze postanowilem wynajac na te wakacje box dachowy 450 litrow (okazuje sie, ze to wychodza smieszne pieniadze (25zł/doba). Pytanko moje jest takie: nie jezdzilem nigdy z czyms takim nad glowa wiec pytam czy jest jakas odczuwalna roznica w prowadzeniu auta i czy szumi to jakos strasznie podczas jazdy i buja? Wiem, ze spalanie wzrasta ok 10% ale da sie przezyc. Predkosc 140 max.

Box marki Thula.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi boxami to raczej problemu byc nie powinno

a jechałeś już taką trase w 5 osób ? bo z doświadczenia moge powiedzieć, że w tamtym roku prowadziłem na woodstock ode mnie prawie 500 km do kostrzyna i jechalismy w 5 osób, ja problemów nie miałem, ale ludzi z tyłu to mi troche szkoda było pod koniec to już ledwo siedzieli, a powrót jeszcze gorszy korki były porównywalne z tymi z '69 z amerykańskiego wooda, przez 7 godzin przejechałem całe 3 kilometry plus koło 7 reszte drogi :decayed: i po tym czsie ludzie z tyłu ledwo z samochodu wysiedli. b5 jest niezłe do dlugich tras dla 4 osób nie koniecznie dla 5:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jechałeś już taką trase w 5 osób ?

W tamtym roku jechalismy takim samym skladem (ja, zona, moja siostra, szwagier i szwagierka) - 1100 km w jedna strone. Musialy sie zmieniac co tankowanie (ok 300km) bo osoba w srodku z tyłu ma faktycznie nie ciekawie. Ale koce pod plecy i dają rade. W tym roku jedziemy jeszcze dalej bo miedzy Split a Dubrownik takze przystankow bedzie wiecej.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box szumi mniej niż same belki, tzn same belki na dachu szumia bardzo, z boxem praktycznie nie szumi... no może trochę.

Co do prowadzenia to mialem 4 osoby i full bagażnik plus full box 480 L i nie działo się absolutnie nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...