Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak dostać się do parownika klimatyzacji?


Tomcast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po długich bojach z niewłaściwie działającą klimą, zatartych 2 sprężarkach i pozrywanych sprzęgłach doszliśmy w serwisie do wniosku, że to parownik jest zatkany jakimś stałym elementem np kawałkiem plastiku z zaworu rozprężnego, który mógł się kiedyś rozsypać. Układ mimo wyłączonej sprężarki wciąż utrzymuje ciśnienie, a podczas pracy powietrze wylatujące z kratek to min 17'C. Po pierwszych próbach przedmuchiwania układu sprężonym powietrzem, i płukaniu, przez chwilę było już dobrze powietrze miało 7'C ale przy wyższych obrotach silnika powróciło to poprzedniego stanu.

Jak się dostać do parownika, aby go przeczyścić/przedmuchać bez wyciągania lub jak w ostateczności go wyjąć, trzeba będzie demontować deskę rozdzielczą?

Ktoś mógłby pokazać taki układ klimatyzacji z ETKI dla AVF 2004?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parownik wygląda tak: http://www.aukcjoner.pl/gallery/009257682-1.html#I1 i znajduje się " w nogach" pasażera zaraz za schowkiem. Lecz umieszczony się we w miarę szczelnej puszce i obawiam się,że bez zdjęcia deski rozdzielczej nie sposób go wyjąć. A wyciągnięcie deski to nie jest łatwe zadanie (wyciągnąć kierownice, dobrze żeby też fotele, zegary, radio, klimatronik i wiele innych rzeczy). Wydaje mi się ,ze decydując sie na taki krok musisz brać pod uwagę wymianę parownika na nowy (oczywiście po uprzednim sprawdzeniu szczelności tego nowego bo moze być niemiła niespodzianka!!) . Bo wyjmiesz go i co dalej? Rzecz nierozbieralna. Też dostepne sa są dwie rurki, chyba że gdzieś zawieziesz, ale skoro było dmuchanie i płukanie i na niewiele siezdało top .. :( . Powiem CI ,zę w poprzednim aucie (passat) wymieniałem nagrzewnicę ... dwa dni roboty od rana do wieczora ale zrobiłem, więc w ostateczności sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...