Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] 2.8 V6 Sprzęgło ciężko chodzi???


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem,sprzęgło ciężko chodzi,chwyta bardziej na górze,to znaczy nie wiem czy w tym modelu tak sprzęgło ma chodzić jak nacisne pedał ,czy w tym modelu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wyglada jakby Ci sie sprzeglo konczylo. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde.... ,jaka cena nowego?? czy używki szukać,pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę sprawdzic pompe sprzęgła?? Mechanik mi to sprawdzi?? czy muszę jechać do jakiegoś serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mechanik napewno bedzie w stanie stwierdzic ile Ci zostawlo okladzin na tarczy, dodatkowo masz do sprawdzenia, ilosc plynu, i dwa silowniki sprazegla, moze ktorys przecieka i dlatego sprzeglo ciezko chodzi i bieze u gory. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, po konsultacji z dwoma mechanikami diagnoza jedna:

Jak się nie ślizga to jeżdzić i d*py nie truć!

Tak poza tym sprzęgło w AAH (a nie w AHH jak w temacie:)) Jest samoregulujące się na wysprzęgliku hydraulicznym a nie na lince, to też, jeżeli bierze pod samą górą jest OK!! Jak by się kończyło, brało by pod podłogą już (odwrotnie jak na lince). Jest to opinia jednego z mechaników, z wielu źródeł słyszałem, że godnego zaufania. Sam pedał u mnie też w miarę ciężko chodzi, ale po 2tyg już się przyzwyczaiłem. Może mam takie wrażenie, gdyż przesiadłem się z B3 70konnej, a tam sprzęgło było zapewne kompletnie inne. Co do samego sprzęgła, to na w inter carsie do AAH wołają 800,- a na allegro znalazłem za 660,- już. Oby dwa firmy sachs, czyli bdb. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw to co mroova81 napisal. Od zawsze bylem przekonanay ze nowe sprzeglo bieze na dole na konczace sie u gory. Linka to tylko w renault. Jezeli sprzeglo bieze u gory to jest oznaka jego konca. Oczywiscie o ile wszustko inne wspomagajace dziala poprawinie. Silownik glowny i pomocniczy moga byc nie sprawne, moga przeciekac wowczas sprzeglo bedzie sie dziwnie zachowywac. Podjedz do kogos aby Ci zdiagnozowal to sprzeglo. Sprzeglo jak bedzie bralo u samej gory to nie bedzie mialo zadnej "drogi rozpedu" i zasprzegla od razu. Troche duzo w towjej sprawie niewiadomych, ja bym podjechal do kogos aby to zbadal, Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...