Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukiwana instrukcja obsługi SCANIA 4


boguki

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy może ktoś posiada instrukcję obsługi do ciągnika siodłowego Scania 4.

Chyba niedługo trzeba będzie wsiąść na taką i przydałby się taki opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar ujeżdżać ciężarówkę to żaden opis Ci nic nie pomorze,lepiej poszukaj kogoś w śród znajomych aby Cię zabrał na jakiś kursik a reszta przyjdzie sama jak już zaczniesz jeździć....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeździć umiem:) Jednak chciałbym wiedzieć co do czego jeśli mi się jakaś kontrolka w trasie zapali-a trochę ich jest:)

A znam takich kierowców co jeżdżą po kilkanaście lat a nie wiedzą tego o swoich samochodach, co w konsekwencji doprowadza do awarii często bardzo kosztownych.

A z takiej instrukcji, zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć, myślę ze warto przeczytać.

Także jeśli ktoś posiada instrukcję obsługi do Scanii 4 to będę wdzięczny, a nawet chętnie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeździć umiem:) Jednak chciałbym wiedzieć co do czego jeśli mi się jakaś kontrolka w trasie zapali-a trochę ich jest:)

A znam takich kierowców co jeżdżą po kilkanaście lat a nie wiedzą tego o swoich samochodach, co w konsekwencji doprowadza do awarii często bardzo kosztownych.

A z takiej instrukcji, zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć, myślę ze warto przeczytać.

Także jeśli ktoś posiada instrukcję obsługi do Scanii 4 to będę wdzięczny, a nawet chętnie kupię.

Witam, kolego powiedz konkretnie co Cię interesuje z tej instrukcji bo Scania 4 posiada oddzielną instrukcje do każdego systemu ABS/TC , Opticruise, Regulacja zawieszenia pneumatycznego, komputer pokładowy, Webasto Retarder, wiadomo ciągnik ciągnikowi nie równy różnie wyposażony. Jeśli chodzi o kontrolki w 4 masz bardzo proste i intuicyjne oznaczenia jeśli tego ktoś nie wie to chyba nie nadaje się na kierowce SCANII :naughty: a tak na serio to chyba najlepiej jakbyś poprosił właściciela o wytłumaczenie co jest co może i posiada takową instrukcję jeżeli Scania była kupiona w polskim serwisie. ponieważ język instrukcji zależy od kraju pochodzenia auta, ja posiadam pełną tylko w języku hiszpańskim i francuskim (ta od 3 ale to praktycznie to samo) mam też jakieś książki po polsku ale to nie wszystkie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszytko mnie interesuje oprócz opticruisa, właściciel nie ma żadnej lektury do tego modelu bo sprowadził ją z Holandii. Udało mi się tylko znaleźć Scania Multi, ale to raczej do serwisowania bardziej się nadaje.

Ciągniki bardzo popularne a jednak manuali w necie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...