Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk na 1 biegu (video)


djsayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 2.8 Quattro 193KM. Autko chodzi wyśmienicie lecz zaniepokoił mnie dziwny dźwięk który występuje tylko na pierwszym biegu przy dodawaniu gazu. Przy puszczeniu gazu ten dźwięk nie występuje... na kolejnych biegach tego dźwięku nie słyszę... czy wiecie co to może być ? W materiale video słychać jak to chodzi... dodam że mam nieszczelny wydech który muszę uszczelnić na dniach to zrobię.

---------- Post dopisany 15-06-2012 at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2012 at 22:59 ----------

Witam ponownie,

zacząłem powoli szukać rozwiązania problemu w mojej audiczce ... uszczelniłem wydech... niestety nic to nie dało.

Zauważyłem mokre miejsce z oleju i zrobiłem zdjęcie

05616194491381177327.jpg

dodatkowo nie wiem czemu ale mój 2.8 trzyma obroty na dziwnym poziomie, no chyba ze tak jest w tych silnikach....

32062801018807829316.jpg

dodatkowo zauważyłem że pierdzenie dochodzi z lewej strony silnika(od strony kierowcy) i tutaj filmik

tylko cholera jakos kijowo dźwięk w filmie sie nagrał i nic nie słychać,... jutro nagram tak żeby to było dobrze słychać...

dodatkowo jutro zrobię analize vag jak znajdę kabel <lol>

jeśli nasuwają się Wam koledzy jakieś sugestie to proszę pisać :D

pozdrawiam

---------- Post dopisany 22-06-2012 at 16:15 ---------- Poprzedni post napisany 15-06-2012 at 23:11 ----------

kontynując mój wątek: auto obecnie stoi u mechanika który sprawdza skąd mogą się brać te dziwne dźwięki... jutro będę wiedział więcej to napisze

---------- Post dopisany 26-06-2012 at 08:43 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2012 at 16:15 ----------

naprawy przeprowadzone przez mechanika:

-wymiana napinacza paska rozrządu

-okazało się że pasek rozrządu jest za długi

-wywiało uszczelkę na przyłączu rury wydechowej z silnikiem

ale to jedynie rozwiązało sprawę po części bo dalej coś strzela na 1 biegu.

Podobno ułamał się ząbek w skrzyni biegów i jest do wymiany ;/

---------- Post dopisany 28-09-2012 at 19:14 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2012 at 08:43 ----------

Witam ponownie,

skrzynia wymieniona koszt skrzyni 1200zl wymiana 400 zl i liiiiiiiiiiiiiiipaaaaaa ;/;/;/ wymieniłem również rurę na oryginalną z mojego modelu bo poprzedni właściciel założył sobie głośną tjuningową ... do tego wymiana łożyska z tyłu i dwuch wahaczy z przodu... i klocki z tyłu. Rezultat jest taki że to strzelanie jest nadal ale już prawie nie słyszalne... dochodzi tak jakby z silnika... czy to może być coś w środku silnika? Autko jeździ naprawdę wyśmienicie a ja chciałbym o nie zadbać a ten dźwięk nie daje mi spokoju... czy miał ktoś podobny objaw i może mi coś poradzić? nie chciałbym znowu wywalić ok 2 tys zł żeby to nic nie pomogło ;/;/ a i druga sprawa nie potrzebuje ktoś skrzyni biegów do Audi a4 2.8 :D w dobrej cenie sprzedam ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...