Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzeglo klimatyzacji


tomambros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze znowu bo nie wiem co z ta klima...

Chce odkrecic sprzeglo klimatyzacji i sprawdzic czy wszystko jest ok ale sroba kreci sie w kolo czy jest jakas blokada sprzegla zeby je odkrecic? Jak odkrecic sprzeglo ?

Prosze o pomoc

---------- Post dopisany at 18:27 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ----------

dodam ze sprzeglo mam metalowe a nie plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy kończącego się sprzęgła w sprężarce? Ostatnio zauważyłem że po włączeniu klimy słychać takie trochę dzwonienie/piszczenie. Słychać to przy otwartym oknie jak jadę blisko płotu lub ściany. Po wyłączeniu klimy dźwięk zanika, więc jest na rzeczy albo sama sprężarka, pasek lub napinacz... Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze caly czas nie moge zdjac sprzegla, ta sroba sie kreci w kolo i jak krece ta sroba to w srodku tez sie obraca (chyba walek) jak to odkrecic :( ?

---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 17:50 ----------

wszedzie sa opisy tylko ale o sprzegle plastikowym...

---------- Post dopisany at 17:52 ---------- Poprzedni post napisany at 17:51 ----------

jeszcze jedno pytanko czy moge ta cala sprezarke wykrecic? do niej wchodz taki gumowy waz czy mozna go jakos odkrecic? czy cos wycieknie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak okręcisz węże to ucieknie Ci czynnik, będziesz musiał napełnić. Możesz pojechać do kogoś żeby CI ten czynnik odciągnął. Druga sprawa, należy zatkać przewody i dziur w sprężarce co by wilgoci nie chłonęło. Jeszcze jedna rzecz, w sprężarce mimo odciągnięcia czynnika może siedzieć olej, dobrze żeby go nie wylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos o co chodzi z ta sroba ? czemu ona sie okreca i nie moge jej odkrecic?

---------- Post dopisany 22-06-2012 at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany 21-06-2012 at 19:50 ----------

dziwne chyba nikt nie wie.... :(

---------- Post dopisany 23-06-2012 at 12:57 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2012 at 16:29 ----------

Kupilem nowy kompresor....

Teraz prosze o wskazowki i porady przy instalacji, czy musze wplewac olej do nowego kompresora? Sprzedawca mowil ze nie ale z tego co czytalem w internecie to pisza ze tak...

Czy wymienic zawor rozprezny i osuszacz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...