Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Twarde sprzęgło, nie mogłem wrzucić biegu...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jechałem dzisiaj spokojnie, a nagle przy zmianie biegu pedał sprzęgła zaczął cięzej chodzic trwało to ok 2-3min, pózniej objaw minął.

Dojechałem do domu, ruszam za dwie godziny... normalnie wchodzą biegi, ale za 1km po zatrzymaniu sie na stopie, nie mogłem wrzucić żadnego biegu.

Włączyłem/wyłączyłem silnik i zaskoczyło. Pojechałem normalnie i juz nie było problemów.

Dodam jeszcze, że nic nie stuka, szumi, wibruje w aucie. Przebieg 200tyś km, ok 30 tyś km temu poprzedni właściciel wymieniał dwumasa.

Opublikowano

płyn hamulcowy jest?

Opublikowano
  • Autor

Tak jest, nie ma wycieków sprawdzałem.

Dzisiaj jeździłem już autem i zero niepokojących objawów.

Opublikowano

Moze miales zapowietrzony układ

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Przejechałem ok 200km po tym zdarzeniu, ale za to dzisiaj po krótkiej jeździe nie mogłem ruszyć, drżała cała buda dopiero jak dałem więcej gazu auto ruszyło. Dodam jeszcze, że tylko podczas ruszania tak sie działo, na innych biegach zero objawów. Po 10km ustąpiło.

Czyżby sprzęgęgło poszło? Przeguby wewnętrzne? Poduszki?Może podpięcie pod VAG-a coś da? Co radzicie jeszcze sprawdzić.

Czytałem troche na necie o takich objawach i każdy pisze inaczej :(

---------- Post dopisany 28-06-2012 at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2012 at 16:53 ----------

Dodam jeszcze, że przy próbie ruszania z dwójki drgań nie było.

Czyżby poduszki?

---------- Post dopisany 02-07-2012 at 15:30 ---------- Poprzedni post napisany 28-06-2012 at 23:37 ----------

Wyjąłem graty i okazało się:

- łożysko się posypało, przez to tarcza się nie równo ścierała i jest już podjechana

- dwumas ma spore luzy

Tak więc przedemną regeneracja dwumasy i sprzęgła eh :)

Opublikowano

dwumasa ci siada, na odpalonym silniku nie mozesz wrzucic biegu? a przy zgaszonym wrzucisz?

o nie doczytalem widze ze juz znasz objawy, jaki przebieg ma auto? u mnie dwumasa poszla przy 230 tylko ze moc 193ps

Opublikowano
  • Autor
dwumasa ci siada, na odpalonym silniku nie mozesz wrzucic biegu? a przy zgaszonym wrzucisz?

o nie doczytalem widze ze juz znasz objawy, jaki przebieg ma auto? u mnie dwumasa poszla przy 230 tylko ze moc 193ps

Ja mam 180KM przebieg udokumentowany 200 tyś

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.