Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki włączają sie tylko przy włączanych światłach długich..


johan0712

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pierwszy raz widziałem coś niespotykanego, natomiast gdy chce załączyć wycieraczki obojętnie jaki stopień prędkości i spryskiwacze najpierw muszę załączyć światła długie i do tego manetkę muszę odepchnąć od kierownicy do samego oporu...możecie pomóc za co mam się zabrać....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzałeś? Szczególnie te większe w skrzynce bezpieczników w środku. Szczególnie bezpiecznik 36, chyba on odpowiada za wycieraczki.

Co niespotykanego widziałeś pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, sprawdziłeś? Zaczynamy od najprostszych rzeczy. Mam Ci napisać żebyś na dzień dobry wymienił MCE?

Być może włączając światła drogowe zasilasz wycieraczki z innego, sprawnego obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciałem szybko i sprawdziłem....wszystkie porządku...

---------- Post dopisany at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

Wczoraj była straszna ulewa nad Krakowem i po tej ulewie przestały chodzić wycieraczki ..... teraz sprawdzając bezpieczniki sprawdziłem też wycieraczki i o dziwo wszystko działa......gdzieś woda się dostaje i zalewa jakiś.......???( przełącznik , moduł , lub inne badziewie) ...tylko co ..z góry dziękuje za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz mokrego dywanika kierowcy? Sprawdź czy nie leje Ci się woda na MCE spod skrzynki ECU, sprawdź też czy odpływy pod akumulatorem są drożne, czy nie stoi tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz podszybie czy czasem nie sa zatkane odpływy a woda moze dostawaĆ sie do srodka auta przez obudowe ECU do MCE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dostać się do MCE musisz zdjąć osłonę pod kierownicą, najpierw sprawdź podszybie i odpływy, potem czy jest mokro na dywaniku, a następnie sprawdź jak się miewa MCE i jego okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...