Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tylnej niedzielonej kanapy


trandolf

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poproszony o pomoc przy demontażu tylnej kanapie w aucie AUDI A4 B7 z 2007r. Całą teorię znam, czyli siedzisko demontujemy podnosząc je do góry, także z tym nie ma problemu. Schodki zaczynają się przy oparciu, aby zdemontować oparcie potrzeba wyciągnąć zagłówki i ich prowadnice, dopiero wtedy można próbować odczepić oparcie. Wg. mądrej książki w języku polskim, prowadnicę demontuje się małym wkrętakiem, który wkładamy pod skosem w otwór po zagłówku i odblokowujemy zaczep prowadzący, dopiero wtedy tuleje tą można próbować wyciągnąć do góry. Teorię znam, niestety po godzinie walki ze śrubokrętem nie mogę zlokalizować żadnego zaczepu w tej tulei.

Tutaj właśnie mam prośbę do osób, które znają ten problem w praktyce i będą w stanie udzielić mi jakiś bardziej szczegółowych wskazówek. A dokładnie to, w którym miejscu jest ten zaczep? W jakim kierunku trzeba go nacisnąć, czy podważyć?

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie wskazówki dotyczące tego problemu.

---------- Post dopisany 08-07-2012 at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2012 at 22:59 ----------

Panowie, nikt wcześniej tego nie wyjmował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak wyciągniesz zagłówek to musisz zajzec do tej tulejki i znależc malitki otworek (znajduje sie on po przeciwnej stronie klamry mocujacej zagłówek )w który wkładasz ten srubokret.Ja to robiłem za pomocą igły tapicerskiej jest ona lekko wygieta wiec w otworek lekko wchodzi , nastepnie trzeba nagiąc ja zeby odchaczyc zaczep.Tylko jest sztuka znależc tą dziurkę.Dajmeila to ci wyśle zdjecie poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dasz rady nie ciągnij na siłę wysle ci jeszcze jedno rozwiazanie na meila bo wychodziły 2 rodzaje. w drugim potrzebujesz dłuższego druta z haczykowatym zakończeniem.Wprowadzasz go chaczykiem w tulejke do kierunku jazdy az zaczepi sie na dole o krawedz lekko pociagasz zeby zaczep sie schował i prowadnica powinna wyjsc.Ja teraz spojżałem i takie właśnie prowadnice mam u siebie.

Na meila poszło zdjecie dobrze sie

jemu przyjżyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki!! Jutro z tymi dwoma zdjęciami zabieram się do roboty. Dam znać po całej operacji, czy się udało :)

---------- Post dopisany 09-07-2012 at 20:04 ---------- Poprzedni post napisany 08-07-2012 at 22:10 ----------

Niestety, ale chyba nie potrafię sobie z tym poradzić. Dorobiłem sobie ten hak, włożyłem, zahaczyłem, odgiąłem i ciągnąłem do góry jak szalony, ale mimo to tuleja ani drgnęła :/ Musiałbym chyba mieć jedna tuleje w rękach, aby zobaczyć, co tam jeszcze może trzymać :| Mimo to dzięki za zdjęcia i opisy MemberA4:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w B6 jest tak samo ale chyba tak , ja tam żadnych zaczepów nie odginałem , po prostu wyciągnąłem te prowadnice przy użyciu większej siły :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...