Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekający czynnik przez zaworki pod maską


bongo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zmagam się z nieszczelnością klimatyzacji. Nabiłem klime jezdzilem ok. 2 tyg i ulotnilo się. Po zgaszeniu silnika, wtedy kiedy chodziła klima słychać było cos takiego jak by schodziło cisnienie z układu. Przeglądając układ prawdopodobnie namierzyłem miejsce którędy mi ucieka. Przepuszczają mi te 2 zaworki ktore są pod plastikowymi kapturkami na rurkach pod maską ( nie wiem jak sie fachowo nazywają). Czy można wymienić te zaworki jakoś, albo jakoś usunąc te usterke, czy trzeba kupic całe rurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego miejsca zawsze będzie słychać syczenie podczas pracy układu jak i chwile po zgaszeniu silnika - jest tam dysza rozprężna i jest to dżwięk rozprężającego się czynnika. Co do nieszczelności trzeba pojechac do porządnego serwisu klimy, na początek powinni zrobić próżnię i zobaczyć czy układ szczelny. Skoro nie szczelny należy napełnić układ wraz z barwnikiem i po jakimś czasie lampą ultrafioletem szukać wycieku. Są jeszcze sposoby na szukanie nieszczelności przy pomocy czujników podobnych do wykrywaczy gazu (jeśli gadam glupotę poprawcie mnie bo nie jestem z branży klim, nie widziałem tego na oczy tylko słyszałem od znajomego), ale ze sposobem szukania dziury doradzą ci w serwisie klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem, nie znam konstrukcji tych zaworków, ja swoich nie odkręcam, podjedz do serwisu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...