Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy te głośniki lepsze niż org (przód)


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmienić głośniki w przednich drzwiach bo orginalne przy większych głośnościach trochę trzeszczą! Posiadam orginalne radio Concert II! Znalazłem takie na allegro: http://www.allegro.pl/item356044094_pioneer_ts_g1302i_nowosc_2008_audi_a4_1994_2000r.html

http://www.allegro.pl/item358599359_pioneer_nowosc_do_audi_bmw_ford_fiat_opel_dystanse.html

I moje pytania do znawców tematu: Czy takie głośniczki poprawiły by dźwięk? Czy nie trzeba nic przerabiać? I czy choć trochę zmniejszyło by brzęczenie drzwi,znane w tym modelu? Proszę o porady. To jest mój pierwszy post więc, proszę o wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawić to mogą jakość dźwięku. Ale z tego co widze to są 13 cm, a standardem jest 10 cm w B5, więc trzeba by zrobić dystans pod ten głośnik, a tym przypadku lepiej zrobić dystans pod głośnik 16 cm, dźwięk będzie o wiele lepszy od 13.

Warto jeszcze wygłuszyć drzwi. W dziale http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam-b18.0/ jest porada jak zrobić 16 cm w drzwi i o wygłuszaniu też było pisane.

Poszukaj w tym dziale co ci napisałem.

A co do głośników to zastanów się nad firmą Hertz. Mi osobiście podoba się jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standartem w B5 jest wlasnie 13cm. Co do wyboru radze rozejrzec sie za innym zrodlem niz all... W podobnych cenach mozna znalezc glosniki/zestawy zaslugujace o wiele bardziej na zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standartem w B5 jest wlasnie 13cm.

A wydawało mi sie że 10 cm w drzwiach, przynajmniej u mnie takie są. No chyba, że źle zmierzyłem.

Witam kolegę z Legnicy, czy ty nie jeździsz wiśniowym avantem?? Bo widziałem kilka razy takiego na klubowych ramkach z silnikiem 2.6 w Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować, ponieważ głośnik jest przykręcony do boczka drzwiowego, a nie do drzwi. Jednym mankamentem to może być, chociaż nie wiem dokładnie, to to że uchwyty głośnika mogą mieć jedynie inne ułożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek dokupione glosniki ze sklepu czy mojego ulubionego all.... nie beda pasowac w oryginalne miejsca. Musisz dokupic plastikowe pierscienie redukcyjne z uchwytami montazowymi pasujacymi w oryginalne miejsca poniewaz rozstaw srub jest inny.

Pozwolisz ze odpowiem pytaniem na pytanie : a dlaczego concert II mialby sobie nie poradzic z glosnikami ?

Do kolegi KrzyHo - tak to moje autko :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...