Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RS 240km/h po "siodemce"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dlaczego kierowca dostał też mandat za wyprzedzanie z prawej strony? Przecież zgodnie z prawem o ruchu drogowym jest dopuszczalne wyprzedzanie z prawej strony na jezdni jednokierunkowej, a na filmiku widać wyraźnie, że są dwie jezdnie jednokierunkowe.

tak kolego, ale to w terenie zabudowanym ..

Mylisz się.

Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

  • na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
  • na jezdni jednokierunkowej,
  • na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

na filmiku nie ma obszaru zabudowanego, ani też 3 pasów ruchu.. także nie wiem czego się tym sugerujesz..

Na filmiku widać jezdnię jednokierunkową, tym się sugeruję.

buahahahahahaha :polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew: kapitalne :decayed:

Opublikowano
Dlaczego kierowca dostał też mandat za wyprzedzanie z prawej strony? Przecież zgodnie z prawem o ruchu drogowym jest dopuszczalne wyprzedzanie z prawej strony na jezdni jednokierunkowej, a na filmiku widać wyraźnie, że są dwie jezdnie jednokierunkowe.

tak kolego, ale to w terenie zabudowanym ..

Mylisz się.

Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

  • na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
  • na jezdni jednokierunkowej,
  • na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

na filmiku nie ma obszaru zabudowanego, ani też 3 pasów ruchu.. także nie wiem czego się tym sugerujesz..

Na filmiku widać jezdnię jednokierunkową, tym się sugeruję.

buahahahahahaha :polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew: kapitalne :decayed:

Słucham w takim razie?

Opublikowano
Dlaczego kierowca dostał też mandat za wyprzedzanie z prawej strony? Przecież zgodnie z prawem o ruchu drogowym jest dopuszczalne wyprzedzanie z prawej strony na jezdni jednokierunkowej, a na filmiku widać wyraźnie, że są dwie jezdnie jednokierunkowe.

tak kolego, ale to w terenie zabudowanym ..

Mylisz się.

Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

  • na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
  • na jezdni jednokierunkowej,
  • na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

na filmiku nie ma obszaru zabudowanego, ani też 3 pasów ruchu.. także nie wiem czego się tym sugerujesz..

Na filmiku widać jezdnię jednokierunkową, tym się sugeruję.

ok, zwróciłem uwagę tylko na punkt gdzie jest podkreślone słowo "dwukierunkowej", swoją drogą całe życie myślałem, że tak wolno tylko w zabudowanym, a parę kategorii mam i nigdy nikt tego nie wytłumaczył w ten sposób..

Opublikowano

Sam się dowiedziałem o tym dopiero z 3 lata temu w pracy:wink:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Dlaczego kierowca dostał też mandat za wyprzedzanie z prawej strony? Przecież zgodnie z prawem o ruchu drogowym jest dopuszczalne wyprzedzanie z prawej strony na jezdni jednokierunkowej, a na filmiku widać wyraźnie, że są dwie jezdnie jednokierunkowe.

tak kolego, ale to w terenie zabudowanym ..

Mylisz się.

Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

  • na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
  • na jezdni jednokierunkowej,
  • na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

na filmiku nie ma obszaru zabudowanego, ani też 3 pasów ruchu.. także nie wiem czego się tym sugerujesz..

Na filmiku widać jezdnię jednokierunkową, tym się sugeruję.

buahahahahahaha :polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew: kapitalne :decayed:

Słucham w takim razie?

w terenie zabudowanym do wyprzedzania prawym pasem uprawniają 2 pasy jezdni , a poza terenem zabudowanym 3 ..proste :wink:

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

o jakie straszne, wyprzedzał po prawej stronie bandyta jeden... za ten manewr to mandat powinna dostać ta łajza co nie ustąpiła.

dokładnie ,wyprzedzający nie musiałby "kombinować" prawym pasem :whistling:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.