Jump to content
IGNORED

Nie dziala tylna wycieraczka w A4 B7 Avant

szeryf
 Share

Recommended Posts

Witam,

auto posiadam od 2 tygodni, kilka dni temu zauważyłem że nie działa tylna wycieraczka. Dzisiaj ściągnąłem tapicerkę z klapy, silniczek rozebrałem, nie był zalany płynem, spryskiwacz działał normalnie. Sprawa jest o tyle dziwna, że jak wysunąłem trochę tą białą dużą zębatkę, i ją obróciłem ręcznie (obojętnie do jakiej pozycji), to po jej wciśnięciu i podłączeniu wtyczki (manetka ustawiona na działanie wycieraczki), silniczek się włączał i obracał zębatkę do pozycji wyjściowej, i koniec. I tak za każdym razem. Teraz nie wiem czy to wina silniczka (elektroniki), czy może czegoś innego? Miał ktoś podobną sytuację?

Pozdrawiam

wyjmij całą zebatkę i czpień i przeczyść. ja dopiero reanimowałem swoją bo chodziła do pewnego momentu i się zatrzymywała, a przyczyna to rdza na czpieniu która blokuje dalsze przesuwanie się wycieraczki.

Mechanicznie jest wszystko ok, wygląda na to że elektronika padła.

---------- Post dopisany 06-11-2012 at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2012 at 14:37 ----------

Silniczek okazał się sprawny, przerwany był kabel w przelotce między budą a klapą. Przy okazji wymieniłem kawałem wężyka, bo stary pękł, i teraz jest git :)