Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekko charczy na luzie po zalożeniu jednomasu


ruzo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem polega na tym ze zawsze rano jak odpalę auto to coś tak lekko charczy na luzie z puszczonym pedałem sprzęgła jak wcisnę to jest ok. wiem ze nie jest to łożysko oporowe bo pracuje ono gdy wcisnę sprzęgła. czytałem, ze może to być jakieś łożysko podporowe. gdy założyłem jednomas i zwykle sprzęgło to takie cos zaczęło się dziać. czy to sprężyny na tarczy tak hałasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia tak rzęźi . przyzwyczaj sie.

jakie sprzeglo zalozyles? jak wrazenia z jazdy po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO zmianie czuć bardziej szarpnięcie przy gwałtownym dodaniu gazu, i przy niskich obrotach tak do 1600 czuc delikatne wibracje. wiadomo teraz po co był dwumas.. sprzeglo bardzo lekko chodzi.. za pierwszym razem po mi noga wpadla w podloge. Ogólnie jestem zadowolony a na tak niskich obrotach po prostu się nie jeździ szkoda silnika.. co do tej skrzyni .. Dzisiaj wszedlem pod spod i faktycznie dźwięk wydobywa się z okolicy sprzęgł/skrzyni, czy skrzynia mi nie padnie?????, a moze to cos w sprzęgle????, było prawie nowe jak je zakladalem, kupilem od znajomego wygladalo jak nowe. dlaczego jest tak tylko jak silnik jest zimny?? PROSZĘ ŻEBY KTOŚ WYTŁUMACZYŁ MI TEN PROBLEM ŁOPATPLOGICZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pol roku, nie jestem pewny czy problem powstal od razu po wymianie. poza tym charczeniem na zimnym to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jednomas,założyłem dwumasa wiem że na odwrót..i nie widzę żadnej różnicy,między drganiami tak samo i szarpaniem,jak mi się wysra teraz dwumasa to zakładam z powrotem jednomas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być tak ze twój dwumas jest kulawy i dlatego nie widzisz różnic. nowego zakładałeś? bo moje objawy to standard przy zmianie ze sprawnego dwumasa na jednomas... niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę. ps mam kumpla z parczewa ze studiow jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...