Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi concert rca wzmacniacz pomocy~!


emilbrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szukałem na forum pare dni niestety nie znalazłem dokładnie opisu problemu z ktorym ja sobie nie moge poradzic...

chodzi o to te mam radyjko audi concert 2 potrzebuje podłaczyc wzmacniacz i skrzynie poprzez RCA.

Nie ma orginalnie wyjscia wiec kupiłem kostke mini iso z wyjsciem na RCA niestety wyciagam radio patrze a tam radio zasila tylko przod a w tej czesci kostek gdzie powinienem podłaczyc mini iso jest duza kostka do ktorej sa podłaczone tylne głosniki zmieniarka itp.. widze rozwiazanie takie zeby przeciac ta kostke podłaczyc mini iso i podłaczyc wzmaka z tym ze nie bede miał grajacych głosnikow z tyłu a tylko z przodu... chodzi mi o to zeby poprawic jakosc basu bo ori sub wogle sie nie nadaje.. jeszcze jednym wyjsciem jest kupienie adaptera chyba i podłaczenie go w kable ktore daja sygnał na sub ten adapter bedzie miał wyjscia rca i tez by chodziło z tym ze to nie bedzie to samo co proste wyjscie rca pod wzmak ... co mi radzicie koledzy? bo skrzynia czeka z poprzedniego auta.. prosze o szybka pomoc jak to fajnie i sprytnie podłaczyc. Pozdrawiam wszystkich

---------- Post dopisany at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

jutro sprobuje ta moja mini iso podpiac przed wzmacniaczem w bagazniku aby sygnał szedł na rca i dalej na wzmak i na tylne głosniki powinno chodzic zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie możesz użyć adaptera i odciąć ten tył ale już ci mówię że tym rozwiązaniem sukcesu nie osiągniesz...Jeśli koniecznie chcesz zostać przy ori radiu to polecam ci oddać radio do jakiegoś ogarniętego elektryka który wyprowadzi ci wyjścia na wzmaka z przedwzmacniacza koszt to jakieś 50-100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie możesz użyć adaptera i odciąć ten tył ale już ci mówię że tym rozwiązaniem sukcesu nie osiągniesz...Jeśli koniecznie chcesz zostać przy ori radiu to polecam ci oddać radio do jakiegoś ogarniętego elektryka który wyprowadzi ci wyjścia na wzmaka z przedwzmacniacza koszt to jakieś 50-100zł

Jak masz sens dorabiania rca skoro sygnał na tylne głośniki jest wyciągnięty z przedwzmacniacza i jest to najzwyklejsze RCA tylko w formie mini iso, tak jak to miało miejsce w starszych blaupunktach.

Ja bym poświęcił tył i podłączył w ich miejsce sub. Ale jak tak zaczniesz kombinować to znowu przód będzie zagłuszany przez tył i koło się zamyka. Najlepiej zacznij od przodu, Wygłusz drzwi i włóż dobry zestaw odseparowany, w drugim etapie założysz wzmacniacz czterokanałowy i zasilisz przód a w trzecim mostkujesz tylne wyjścia wzmaka i podpinasz subwoofer. I to gra.

A tak to bass zagłuszy muzykę z przodu. Ale co kto lubi jeden lubi słuchać muzyki w aucie a drugiemu musi ŁUPAĆ BASS w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaczek84

Jak masz sens dorabiania rca skoro sygnał na tylne głośniki jest wyciągnięty z przedwzmacniacza i jest to najzwyklejsze RCA tylko w formie mini iso, tak jak to miało miejsce w starszych blaupunktach.

nie wiem jak zbudowany jest system w audi ale jeśli jest tak jak piszesz i sygnał na tylne głośniki jest pociagnięty z przedwzamcniacza to te kable powinne :

-być zaekranowane(czyt. grubsze)

-powinne iść to wzmaczniacza audi a z niego wyjscie na głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...