Jump to content
IGNORED

[All B5] Jak zdemontować dolny zawias drzwi kierowcy

leoncjo
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam luz w dolnym zawiasie przednich drzwi. Doszedłem, że jest to wina sworznia zawiasu, zakupiłem drugi kompletny zawias, udało się nawet pod kolor :) . Tylko zawsze musi być jakieś ALE...... :confused4: .

Może ktoś wie jak najprościej zdemontować dolny zawias ??

Witam.Ijak poradziles sobie z tym zawiasem??Przede wszystkim drzwi raczej powinienes sciagnac zeby dojsc do sruby ktora jest od zewnatrz a druga przykrecana jest od srodka,czyli musisz zdjac plastik na dole po lewej stronie,miedzy przewodami znajdz otwor ktorym dojdziesz do sruby...

Tak udało się :). Trzeba było zdjąć drzwi, ja je odsunąłęm ,tak żeby nie wyciągać kabli zasilające instalację w drzwiach...odpiąłem tylko wtyczki znajdujące się pod plastikiem po lewej przy nogach kierowcy żeby mieć zapas kabli do udsunięcia drzwi.

Dolny zawias trzyma 4 śruby: 2 torksy na drzwiach (bezproblemowy dostęp) i 2 trzynastki na słupku. Jedną 13 jak wyżej pisze kolega odkręca się przedłużką (od wewnątrz samochodu), a ta drugą (od zewnątrz słupka drzwi)- odkręcamy dopiero po zdemontowaniu drzwi. Aby zsunąć drzwi z górnego zawiasu należe odkręcić śrubkę 6 kontrująca sworzeń.

Cała zabawa była z ponowną regulacją, pomimo tego że przykręciłem nowy zawias trzeba było wyregulować drzwi.....zanim to zrobiłem uszczelka w drzwiach popiskiwała na nirównościach.

Drogą prób i nie powodzeń doszedłem do wprawy w regulacji: najpierw zawias, potem prowadnica szyby (regulacja po zdjęciu boczka) a na koniec rygiel na środkowym słupku.

Może komuś się przyda. Wiem, że zawiasy szczególnie dolne lubią się wycierać. Ja nie kombinowałem udało mi się zakupić używkę w dobrym stanie za 30 PLN.