Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniejsza praca silnika


Dada25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od paru dni mam problem ze swoim Audkiem a mianowicie silnik zaczął chodzić bardzo głośno sam od siebie po prostu i zastanawiam się nad tym co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Dodatkowo na zimny sprzęgło ślizga się tak jakby w parze z głośnym chodzeniem gdy zagrzeje się nie ślizga ale silnik dalej pracuje zdecydowanie głośniej. Ubytku mocy nie zauważyłem żadnej ani nic więcej poza tym co opisałem. Nim pojadę do warsztatu i przepłacę za samo zaglądnięcie wolę upewnić się wśród osób które posiadają te auta jakie były przyczyny u Nich.

Model : A4 z 2004 roku silnik 1,9 TDI

Za wszelkie sugestię z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie np zmieniła się praca silnika po przejściu z castrola edge na motul specific o tych samych parametrach na motulu troche głośniej jest ale nie jakaś bardzo duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,to Mobil nie jest najlepszym olejem i traci swoje właściwości po około 7tys.km. Też zalewałem Mobilem 5w30, samochód chodził jak traktor. Po przesiadce na Motul Specific 5w40, silnik chodzi ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie odrazu zauwazylem roznice po wymianie z castrola na motul ze glosniej chodzi a nie po przejechaniu iluś tam tysięcy jak u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku mobil traci wlasciwosci po 7 tys:facepalm:brak slow moze dwumas chalasuje zwal pasek ktory napedza alternator odpal i posluchaj czy to klawiatura czy cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku mobil traci wlasciwosci po 7 tys:facepalm:brak slow moze dwumas chalasuje zwal pasek ktory napedza alternator odpal i posluchaj czy to klawiatura czy cos innego

Skąd ty masz takie informacje ....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomyx1307 podjadę w poniedziałek i wymienię olej zobaczymy jak nie pomoże to zacznę dumać co może być przyczyną ale olej wymieniany jest systematycznie w aucie więc że tak powiem nie ma prawa nic być nie tak w tej kwestii martwi mnie ślizganie na zimnym sprzęgła a to poszło w parze z głośniejszym działaniem silnika

tomx po 4 latach jeżdzenia na tym oleju mam pierwszy raz taką sytuację więc nie :facepalm: tylko coś sensownego napisz.. auto jest tak zadnabe w tej kwetii że wątpie iż jest takie drugie w klubie garażowany, nowy filtr wszystko na oryginalnych cześciach stąd martwi mnie głośniejsze chodzenie a na tym oleju jeżdzę od początku i nie było tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...