Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Pompa powietrza wtórnego zalana


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z mojego samochodziku na postoju dochodziły słuchy bulgotania.Pod autem w miejscu pompy powietrza wtórnego,po odpięciu przewodów poleciała woda (pompa jest niesprawna,zalana wodą,a na komputerze wyskakuje błąd tejże pompy)Pomyslałem żeby ja usunąć i tak tez zrobiłem a dwa przewody gumowe połaczyłem razem.Niestety auto drgało,obroty skakały i spadały nieraz do zera i autko gasło.Niesprawną pompe zamontowałem,sprawdziłem błędy i pojawiła sie przepływka.Wyczyściłem ją i problemy znikły autko chodzi wzorowo.

Pompa nie jest podłaczona bo niestety uszkodził mi sie przewód i nie da się jej wpiąć.

1-Jak to możliwe że bez pompy autko jest niesprawne do jazdy a z uszkodzoną niepodpięta pompą jezdzi dobrze??

2-Dlaczego zbiera sie tam woda?

3-Na trasie przewodu gumowego za blokiem silnika jest coś w rodzaju zaworu ERG czytałem by go zaślepić i pompę usunąć ale gdy go zaślepiłem to autko pracowało jakgdyby bez turba i było mułowate,po odblokowaniu zaworu wszystko wróciło do normy

4-I ostatnie pytanie,autko poszarpuje mi czasem w granicach 3,5-4,5 tys. szczególnie na 2,3 biegu ,coś jak gdyby było przytkane,szarpnie raz,dwa i problem znika całkowicie w czasie jazdy.Czy to może być wina tej niesprawnej pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...