Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przymulenie przy 2-3 tys obr


heever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie do was, być może ktoś mógłby mnie naprowadzić, otóż

Moje szalone 1.8 benzyna bez gazu dręczy lekko nie przyjemny objaw.

Wygląda to w ten sposób, że jadąc sobie spokojnie czy to 3 bieg 4 czy 5 z gdzieś w połowie wciśniętym gazem rozpędzam samochód,

zaczyna się normalnie zbierać i w okolicy ok 2200 obr czuć nagłe osłabienie, takie przymulenie i przy ok 3 tys obr powraca do normy czuć nagle większy zryw i już gna normalnie.

Jeśli chce przyspieszyć bardziej dynamicznie to ten objaw przymulenia wydaję się trochę mniejszy jednak nadal występuje.

Często jeszcze w tym właśnie przedziale ok 2-2,5 tys obr jest szarpnięcie jakieś jakby powiedzmy przerwa w zapłonie mm lub tego typu.

Vag pokazał błąd sondy

17523 sensor Heating B1 S1: Short to Ground

16518 sensor B1 S1: No Activity

oraz czujnika temp, ale czujnik już wymieniony i na razie niema jego błędu.

Wczoraj wymienione również kable zapłonowe, świece oraz filtr powietrza, jednak bez zmian.

aa i zapomniał bym jeszcze dodać miewa czasem minimalne skoki obrotów po wrzuceniu luzu, ale tylko wtedy.

na biegu jałowym podczas postoju pracuje równo.

Przepustnice czyściłem i adaptowałem Vagiem, bez zmian.

W sumie nie była specjalnie usyfiona (względem tego co miałem w MK4 :decayed:) jedynie trochę oleju w niej jakby :eusathink:

Pozdrawiam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh a coś jaśniej :kwasny:

Wczoraj jechałem dłuższą trasę ok 300km i jadąc ze stałą prędkością 120km/h ponad 3 tyś obr. trochę wciśnięty gaz wszytko ok aż na pewnym większym wzniesieniu gdy potrzebowałem dodać trochę gazu samochód zamiast zwiększyć obroty zachował się jakbym gazu odjął:kwasny: wciskam gaz do dechy a tu zero reakcji samochód traci moc, zwalnia kilka wciśnięć i wróciło do normy dalej kolejne przeszło 150km bez żadnych problemów. Już do końca za każdym razem przyjmował gaz jak należy bez żadnych zająknięć.

Tak więc występuję to nie tylko w przedziale 2-3 tys obr tylko w całej skali. ehh trochę niepokojące :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...