Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia, sprzeglo , łożysko ,oporowe ?


Klaudek1993

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem w moim audi a4 b5 1.9 tdi 90km jak odpale auto to po chwili slychac tarcie ze skrzyni a jak wcisne sprzęgło to przestaje jak puszcze sprzeglo to po chwili znowu szumi . jak na 5 biegu jade 100 to jest cicho a jak dam gaz to znowu trze , co to może byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej szumi łożysko na wałku sprzęgłowym, to pierwsze, które wchodzi do skrzyni. Trzeba skrzynię rozbierać bądź poszukać innej.

P.S.

Ale za nim zaczniesz sięgać głęboko do kieszeni, przeczesywać allegro, sprawdź czy masz olej w skrzyni dla świętego spokoju.

---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 22:56 ----------

A jak już będziesz targał skrzynię to sprawdź łożysko oporowe, chociaż ono powinno szumieć wtedy, gdy wciskasz pedał sprzęgła bo jest dociskane przez łąpę na docisk, na puszczonym pedale ma ono luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to szumi ci łożysko oporowe na 100% miałem tak kiedyś w megance 1.9 dti gdy silnik pracował na jałowych obrotach to słychać bylo taki dziwny trochę metaliczny szurający dźwięk gdy wciskałem sprzęgło szuranie ustępywało jeździłem tak ok 1,5 roku aż rozleciało się sprzęgło wymieniłem komplet łącznie z oporowym i było ok. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i teraz niewiem co robic ;/ bo nie chce narazie nic kupywac tylko odrazu przełozyc i spokoj bo kupie skrzynie a tu d*pa bedzie łozysko rozwalone albo na odwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i teraz niewiem co robic ;/ bo nie chce narazie nic kupywac tylko odrazu przełozyc i spokoj bo kupie skrzynie a tu d*pa bedzie łozysko rozwalone albo na odwrot

Kolego, uporałeś się z tymi odgłosami???co to było bo ja mam podobnie i też będę musiał z tym powalczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...