Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Które auto wybrać?


wester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem zainteresowany zakupem ciągnika siodłowego, jednak nie mogę się zdecydować pomiędzy dwoma faworytami. Interesuje mnie ciągnik nowy do transportu krajowego i międzynarodowego. Zastanawiam się między SCANIA R420 a MAN TGX 18.440 oba z silnikiem EURO 4 bez mocznika. Cena zarówno jednego jak i drugiego to 74 000 Euro. W związku z tym proszę o pomoc w wyborze i opinie co do obu samochodów. Man jako nowy model jest trochę lepiej wyposażony i nowoczesniejszy w srodku aczkolwiek nie jest to dla mnie istotne z kolei słyszałem też ze narazie do mana ciezko dostac czesci zamienne z racji tego ze wszystkie wyprodukowane ida do montażu nowych aut. Co do scani to wiele osob twierdzi ze jest bardzo przereklamowana. W razie jakis niejsnosci dysponuje specyfikacjami aut wiec mogę podac wiecej szczegółów. Skupiałbym się przede wszystkim na kosztach eksploatacji, tj. spalanie, koszt części zamiennych/eksploatacyjnych, spadek wartości auta itp. Proszę o konkretne opinie i dziekuje za ewentualna pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TGX niedawno co wyszedł na rynek, więc może mieć problemy wieku dziecięcego, a scania r już trochę na rynku siedzi i jest to już sprawdzony pojazd. Duża jest różnica cenowa pomiędzy Euro 4 a Euro 5 ? Bo z tego co wiem, to w niektórych krajach Euro5 ma znacznie niższe opłaty drogowe i z czasem się na tym zyska.

Wejdź na fora dla kierowców ciężarówek np. na etransport.pl i tam popytaj kierowców. Ale moim zdaniem, jeżeli samochód jest kupiony jako nowy i nie będzie używany do czasu aż się rozpadnie tylko zostanie sprzedany za 5-8 lat to należy wybrać to co najbardziej odpowiada i pasuje przyszłemu kierowcy/właścicielowi <pod względem wygody, funkcjonalności itp.>. Nowy będzie mieć gwarancję i nie powinien sprawiać tylu problemów co 15 letni, wysłużony ciągnik siodłowy. Może to głupie ale tak uważam :P

Lepiej kupić coś w czym się dobrze czuje niż wybierać ciężarówkę patrząc tylko na to czy czasem się zaraz nie rozsypie, choć to też jest bardzo ważne, bo z towarem trzeba zdążyć na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...