Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana prowadnicy bagnetu afn.


krzysmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przeszukałem nasze forum i nie trafiłem jak konkretnie wymienia się to w AFN.

Przy okazji grzebania przy pompie nagiąłem uchwyt bagnetu i trzask prowadnica w pół. Po zdemontowaniu okazało się że wcześniej miała już mniejsze pęknięcia i pewnie dlatego zawsze była brudna.

Nie warto bawić się w klejenie tego bo cena za prowadnice to na allegro: 3zł a w ASO: 20zł :wink:

-Wymienia się poprzez ściągnięcie plastiku z rurki bez kręcenia na boki (po prostu zatrzask). U mnie plastik prowadnicy był już tak sztywny, że musiałem go skruszyć kombinerkami i zdjąć w kawałkach - zabezpieczyć otwór kawałkiem szmatki.

-Zanim zainstalowałem mową, to wcześniej sprawdziłem jak bagnet do niej pasuje. U mnie trzeba było lekko przeszlifować (średnicę) papierkiem w miejscu gdzie płaskownik zatopiony jest w plastikowym uchwycie. Bagnet teraz ładnie wchodzi do końca.

-Montaż prosty, wystarczy mocno nasadzić na rurkę, aż zatrzask złapie.

prowadnica_bagnet.jpg

Prowadnica AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby to nie jest za proste żeby opisywać?ja tam nic nie szlifowałem,wystarczy podgrzać i ładnie wchodzi,ja kupowałem normalnie w sklepie motoryzacyjnym po co jeszcze płacić za przesyłke,te prowadnice tak mają że się łamią,plastik kruszeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby to nie jest za proste żeby opisywać?ja tam nic nie szlifowałem,wystarczy podgrzać i ładnie wchodzi,ja kupowałem normalnie w sklepie motoryzacyjnym po co jeszcze płacić za przesyłke,te prowadnice tak mają że się łamią,plastik kruszeje

Jak mi nawaliło to szukałem chwile co i jak. Nie znalazłem na naszym forum info, tylko w innych źródłach.

Założyłem temat aby zaoszczędzić komuś czasu kto ma podobny problem.

Nic nie trzeba podgrzewać. I szlifowany był plastik bagnetu, aby dochodził do końca prowadnicy.

Nie każdy ma blisko do dobrze wyposażonego sklepu i tym dalej do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...