Skocz do zawartości
IGNOROWANY

alternator a zakłócenie w instalacji audio


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

skończyła mi się cierpliwość z instalacją bose ale jestem ciekaw co jest nie tak:

po załączeniu silnika w głośnikach były słyszalne zakłócenia

kupiłem już trzy różne przewody sygnałowe i najlepiej było na ostatnim - dobrze ekranowanym ale było dobrze do momentu podpięcia anteny do radia

po podpięciu znowu siało nie do zaakceptowania

czy powodem takiego stanu może być kondensator przy alternatorze ?

na oryginalnym podłączeniu radia gdzie gra tylko przód z radia jest wszystko ok jak przechodzę na bose i daje wszystko przez wzmak sieje

jak ktoś miał coś podobnego lub jest wtajemniczony to proszę o info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Opisz cały temat: Jakie radio? RNS-E?? Całe kompletne Bose? Jak prowadziłeś przewody?? Kolego antena od radia jest z audi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio zamieniłem z b6 (kaseciak) na radio z B7 (symphony III), bose tak cały kpl

jeżeli chodzi o przewody to pierwszy jest puszczony w oryginalnym kanaliku pod siedzeniami - i sieje mocno ,

ten ostatni z najlepszym efektem puszczałem go w środku autka, nie robiłem nic na stałe bo miałem już doświadczenie z poprzedniego że może być nie halo i szkoda znowu wsjo rozbierać

anteny osobiście nie rozbierałem więc teoretycznie jest ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ogólnie dziwne, żeby Bose miało zakłócenia.

Sprawdziłbym:

1. Antena i wzmacniacz antenowy, czy jest podpięty, jak z jego zasilaniem masz sedana czy avanta??

2. Sprawdź wzmacniacz Bose czy nie był naprawiany i ktoś mu coś nie grzebał w elektronice

3. Instalacje do wzmacniacza bose już miałeś w aucie?? Zasilanie skąd jest pociągnięte??

3.Próbowałeś dać jakiś kondensator filtrujący na zasilaniu wzmaka Bose, przynajmniej, żeby wykluczyć zasilanie??

4. Przewód sygnałowy masz może ekranowany, próbowałeś podpiąć ekran na jednym końcu pod masę?

Ogólnie dziwne, nie masz jakoś przerabianej elektryki w aucie, może ktoś coś robił na sztukę i są słabe połączenia lub pętle na masie.

Może być wiele powodów tych zakłóceń, daj znać jak Ci idzie z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Antena i wzmacniacz antenowy, czy jest podpięty, jak z jego zasilaniem masz sedana czy avanta?? - sedan

2. Sprawdź wzmacniacz Bose czy nie był naprawiany i ktoś mu coś nie grzebał w elektronice - całe bose od siemiana on raczej szajsu nie sprzedaje ale ...

3. Instalacje do wzmacniacza bose już miałeś w aucie?? Zasilanie skąd jest pociągnięte?? - instalacji bose nie miałem/zasilanie jest ze starej wiązki

3.Próbowałeś dać jakiś kondensator filtrujący na zasilaniu wzmaka Bose, przynajmniej, żeby wykluczyć zasilanie?? - nie nie dałem żadnego kondensatora

4. Przewód sygnałowy masz może ekranowany, próbowałeś podpiąć ekran na jednym końcu pod masę? - przewód ekranowany, masa do wzmaka i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to:

Sprawdziłbym jak wygląda wzmacniacz, z tego co wiem w sedanie jest gdzie nad tylną szyba z tyłu, podobno czasami wtyczki pękają i sam wzmacniacz.

Tu masz mniej więcej napisane: http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/all-b6-know-how-odnosnie-poprawy-odbioru-radia-66782/

Spróbuj na krótko dać zasilanie prosto z aku i zobacz czy dalej sieje

Jeżeli to nie pomoże możesz spróbować dać jakiś filtr na zasilanie, ja kiedyś miałem taki przypadek w daewoo i dopiero gość założył coś w tym stylu|:

Filtr przeciwzakłóceniowy do CB Radio | Sprzęt RTV \ samochodowy sprzęt RTV \ CB radia i akcesoria | www.rafmax.pl - Wszystkomający Sklep Internetowy.

Wiadomo, że najlepiej jest znaleźć żródło zakłóceń niz wkładać jakieś filtry.

Musisz na początku dojść do tego czy sieje od anteny czy po zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to będzie rozebrać pół autka i dać nowe kabelki ;)

z ostatniej próby wyszło że po antenie - przed podłączeniem anteny było na 90% do zaakceptowania

jak włożyłem końcówkę anteny do radia przy załączonym silniku zaraz się pogorszyło i to znacznie

w tym przypadku podłączyłem nowy kabel sygnałowy ekranowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...