Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak wymontować rozrusznik w B7 1.9TDI BKE


zradek1

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zawieść rozrusznik do regeneracji , ale nie wiem jak go wymontować. Prosiłbym o poradę jak to najłatwiej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał auto na podnośniku.

Jeśli nie to będziesz raczej musiał zdemontować koło, żeby dostać się do śrub od strony skrzyni.

Odłącz aku, później przewody od rozrusznika, a następnie śruby trzymające rozrusznik.

Nic trudnego, tak samo jak naprawa samemu rozrusznika.

---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:46 ----------

jeszcze w wyjęciu może Ci przeszkadzać podpora turbiny, ale to wyjdzie w trakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :) może mi ktoś jeszcze napisać jaki bendix siedzi w moim rozruszniku ? albo podać link do sklepu :) jak go już wyjmę to bym już miał część, którą muszę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety występowały dwa rodzaje rozruszników.

Do jednego będzie bendix 1 006 209 694, a do drugiego 1 006 209 815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendix wymieniony. Wziąłem ze sklepu dwa bendixy , nie pasujący zwróciłem. Różniły się tym, że jeden był jakieś pół centymetra wyższy. Najważniejsze że auto teraz pali na dotyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę tatką robotę w swojej b6 zrobić. Coś słyszałem, że u mnie może być zepsuty szczotkotrzymacz, czasami w mrozie słychać cykanie, a rozrusznik nie kręci, na biegu muszę popchnąć i rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę tatką robotę w swojej b6 zrobić. Coś słyszałem, że u mnie może być zepsuty szczotkotrzymacz, czasami w mrozie słychać cykanie, a rozrusznik nie kręci, na biegu muszę popchnąć i rusza.

U mnie czasem ciężko kręci, tak jakby aku był słaby. Właśnie go sprawdzałem i jest ok, sprawdzałem pobór prądu przy odpalaniu - 340A, wie ktoś ile powinien mieć prawidłowo działający rozrusznik? Wydaje mi się, że ok, 160-200 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...