Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zamka drzwi kierowcy- doraźna


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Usterka pojawiła się nagle, bez żadnych wcześniejszych objawów.Po prostu wyszedłem z auta, zamknąłem drzwi ale

odbiły bo zamek "nie złapał". Zauważyłem że klamka wewnętrzna nie wróciła do swojej pozycji. Klamkę wcisnąłem (z

małym oporem) i dało się zamknąć drzwi. Jednak po ponownym otwarciu drzwi od wewnątrz znów klamka się nie schowała.

Pozostało dobrać się do zamka. W tym celu zdjąłem tapicerkę z drzwi, poodpinałem kostki od el. szyb, lusterek i

głośników i odstawiłem boczek na tylne siedzenie. Następnie zdemontowałem ramę z szybą i prowadnicami. Wtedy miałem

idealny dostęp do zamka więc go wymontowałem.

Ogladałem go dokładnie i stwierdziłem pękniętą sprenżynkę która właśnie pomaga cofnąć się klamce wewnętrznej.

Śtwierdziłem że takiej sprężynki nie dokupię a jeśli nawet to byłby duży problem z jej wymianą. Pozostał zakup

używanego zamka ale załatwienie tego trochę by trwało a drzwi rozebrane.

Pomyślałem że mogę jakoś to inaczej rozwiązać i założyłem inną spężynkę na obudowie zamka. Spełnia swoje zadanie i

raczej tak zostanie.

Miejsce montażu tej spężynki widać na zdjęciu. Po zamontowaniu zamka i złożeniu drzwi wszystko działa OK.

Zdj_cie0514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...