Skocz do zawartości

wojtek79

Pasjonat
  • Postów

    670
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wojtek79

  1. Pryskałeś wodą po cewce i dwóch kablach a problem może być w tych krótkich nasadkach co pod cewką siedzą na świecach.
  2. A4 B8 1.8 TFSI Jak w temacie, odkręciłem zaworek u dołu przy chłodnicy ale płyn nie schodzi, susza. Książka podaje żeby odkręcić śrubkę ale nie wiem czy tam jest gwint czy tylko zaworek kulowy bo tą śrubę mogę przekręcić o 90 stopni i dalej nie idzie. Nie chciałbym nic urwać.
  3. Nie dasz rady zmienić łańcucha bez ingerencji w rozrząd. Musisz odkręcić obydwa wałki rozrządu żeby wyciągnąć łańcuch.
  4. Bez problemu to podłączysz. Poczytaj tu: https://a4-klub.pl/topic/43965-all-b5-podłączenie-sterownika-centralnego-zamka-opis-i-zdjęcia/?/topic/43965-all-b5-podlaczenie-sterownika-centralnego-zamka-opis-i-zdjecia/?hl=%2Bpod%B3%B1czenie%2B%2Bcentralnego%2B%2Bzamka,
  5. Tam jest podpięty taki element: A przy silniku jest tak zamocowany: Możliwe że ktoś zrobił "wolną odmę" i dlatego tam nie miałeś węża. Albo poszukaj ten wąż i podepnij go, być może się zsunął. A jeśli nie ma węża to zaślep ten króciec bo ciągnie lewe powietrze.
  6. Może jakiś telefon tam kiedyś był.........
  7. Nie wiem co powiedzieć ale dziwię się że : 1 - bo rozrząd źle brat złożył 2- Założona stara uszczelka pod głowicę została 3 - jadę po nową uszczelkę i moze cos to da. Jak oceniasz brak kompresji? Sprawdzałeś jakie poszczególne ciśnienia sprężania są na każdym cylindrze? Po co wogóle zakładać starą uszczelkę? Rozbierz to, głowica do planowania, sprawdzić stan gniazd zaworowych (najlepiej je dotrzeć), obejżeć same zawory bo jak źle był rozrząd złożony to któryś zawór mógł dostać strzała od tłoka i gotowe. Potem nowa uszczelka, nowe śruby, odpowiednie dokręcenie itp. Jak na razie to widzę że tylko generują się koszty.
  8. Potencjometr przepustnicy jest zintegrowany z przepustnicą i znajduje się w tej czarnej plastikowej obudowie u dołu przepustnicy. To że falują obroty po kopnięciu to pewnie przez to może nie masz linki od pedału gazu do przepustnicy tylko przy pedale gazu też jest potencjometr.
  9. Pisałem tutaj o takiej przypadłości: https://a4-klub.pl/index.php?/topic/14019-b5-adr-wymiana-o-ringa-chlodnicy-oleju/
  10. wojtek79

    Zbiornik paliwa

    W instukcji obsługi napisali że 60 lub 62 litry.
  11. Miałem taki przypadek że do 3,5 tyś obrotów było OK a powyżej 3,5 tyś szarpało. Okazało się że miałem uszkodzoną cewkę zapłonową. Kupiłem używkę i założyłem - problem zniknął.
  12. Ja mam metalowy kolektor i żadnych kombinacji przy nim nie mam. Może rysunek Twojego ARG będzie ci pomocny:
  13. Nie wiem jak masz z kolektorem w silniku ARG ale ja w ADR mam go na łącznikach gumowych. Nie trzeba żadnych dodatkowych uszczelek. Rozkręcam 4 opaski i odkręcam pod kolektorem 2 śrubki i kolektor wyciągam. 5, może 10 minut roboty. Jak wyjmę kolektor to mam tak:
  14. wojtek79

    Wolna wtyczka

    Druga wtyczka jest pewnie od czujnika temperatury oleju.
  15. Jeśli chodzi o płyn chłodzący to w pompie jest korek i możesz przez niego zlać płyn ale na pewno narozlewasz. Ja akurat mam taki sposób że opróżniam układ chłodzenia za pomocą wężyka do paliwa. Kupiłem 2 metry wężyka o średnicy 8mm i spuszczam płyn grawitacyjnie. Praktycznie bez rozlania go. Co do odmy to jak wyjmiesz przepustnicę to dwie śrubki więcej odkręć i wyjmij kolektor ssący i odmę masz jak na dłoni.
  16. Około 400 kPa przy odłączonym przewodzie podciśnienia a jak przewód podciśnienia podłączony to 350 kPa. Po kilkunastu minutach pracy silnika ciśnienie paliwa może spaść ale nie może być mniej niż 250 kPa. Znalazłem też taki filmik:
  17. Dawno jak miałem Audi 80 to rozbierałem manetkę od świateł bo akurat padły światła mijania. Czyściłem styki i podginałem blaszki. Niby udało się naprawić ale wytrzymało to około 2 tygodnie i dymy z niej poszły. Kupiłem nową manetkę, wymieniłem i po problemie. Nawet wtedy zaskoczony byłem że można kupić osobno manetki a myślałem że to jest całość czyli razem z kierunkami i wycieraczkami.
  18. Odkręcasz zderzak i opróżniasz układ chłodzenia z płynu (opróżnienie chłodnicy i silnika z płynu). Następnie ściągasz pas przedni. Ściągasz duży wiatrak bo mały jest zdjęty razem z pasem przednim. Zrzucasz pasek rozrządu i odkręcasz koło zębate wałka pośredniego i masz dostęp do pompy. Właśnie to koło zębate zasłania śrubki którymi przykręcona jest pompa, dlatego konieczny jest jego demontaż. Masz tu moje foto: Chyba ze nie chcesz rozbierać rozrządu to wyciągasz kolektor ssący, wyciągasz alternator i wyciągasz pompę z obudową.
  19. Niebieska kostka jest od czujnika temperatury, występuje w samochodach z klimatyzacją i ma być wpięta do czujnika w króćcu przy głowicy od strony ściany grodziowej. Jeśli chodzi o te dwa gwinty to też je mam i nic tam nie miałem przymocowane, to po prostu są chyba uchwyty do przymocowania opaski na kable lub węże w innych wersjach silnikowych. Jeśli chodzi o światła to będą tam wypalone lub zaśniedziałe styki w przełączniku. Przekaźników od świateł nie ma, styki w przełączniku są odpowiedzialne za włączenie świateł. (Zakładam że jesteś świadom tego że manetka ciągnięta "do siebie" robi błyśnięcie długimi a włączenie długich to manetka "od siebie w kierunku licznika".)
  20. To ci powinno pomóc. Patrzysz na wymiar gwintu i sprawdzasz w tabelce moment dokręcania dla danej twardości śruby,
  21. wojtek79

    rozrzad

    Potwierdzam słowa darko, montuj śmiało. Pasek ma o 1 ząb więcej niż stary ale rolka napinacza ma większą średnicę.
  22. Wrzuć proszę zdjęcia tego napinacza który rzekomo był od innego modelu. Chciałbym go zobaczyć.
  23. Podpinasz VAG, wchodzisz w "instruments" a następnie "output test". Jak masz "Polski VAG 2.5" to wchodzisz w "licznik" i "test wyjść".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...