Treść opublikowana przez wojtek79
-
Problem z hamowaniem
Możesz sprawdzić czy przewód podciśnieniowy do serwa nie jest sparciały lub spękany.
-
Lekkie stuknięcie przy zmianie z 1. na 2. bieg
Mam podobny objaw ale dotyczy biegów 1 i R. Słychać to najczęściej na parkingach jak się manewruje czyli jak z R daję na 1 lub z 1 na R to stuka. Nie diagnozowałem tego ale myślę że to coś w skrzyni w środku. Na razie się przyzwycziłem i tak ma już dość długo. Może kilka lat. Objaw nie nasila się więc nie szukam kosztów. Dodam też że czasami ciężko mam wrzucić wsteczny. Doszedłem nawet do tego że jak wyjeżdzam z garażu lub parkingu to zanim odpalę silnik to wrzucam wsteczny, bo na zgaszonym silniku wsteczny wchodzi gładko.
-
Gdzie jest czujnik temperatury płynu chodzącego Audi A4 B5 1.6 ADP
czarna - 4 piny. Co się dzieje że jest potrzeba wymiany?
-
"Świerszczenie" po załączeniu klimy. Napinacz ?
Mam podobną sytuację z piszczeniem po załączeniu klimy. Piszczy około 1 minuty a potem przestaje. Za to piszczenie odpowiada wentylator (ten elektryczny przy chłodnicy). Sprawdziłem w prosty sposów, podpiąłem VAG i uruchomiłem wentylator VAG-iem. Pisk było słychać ten sam co przy załączeniu klimy (silnik auta był zgaszony).
-
Szkielet nadwozia i chłodnica 1,9tdi i 1,8 jest ten sam ?
Myślę że chodzi Ci o wzmocnienie czołowe. Podejdzie ci ale jak w 1.8 masz klimę to zwróć uwagę czy to 1.9 TDI też było z klimą bo chodzi o to czy jest miejsce na drugi wentylator.
-
membrane jak wymienić ?
Sory ale nie kapuję, możesz jaśniej napisać o co chodzi?
-
witam. wie ktos moze gdzie znajde termostat w audi a4 b5 1.8. Gdzie go szukac?
a trzeba odkręcać alternator termostat wyciągasz od spodu, pod autem. Jest zamontowany jakby w dnie pompy. No tak, jakieś pół metra pod alternatorem znajduje się termostat. Wąż który zaznaczyłem strzałką dochodzi do plastikowego króćca dokręconego do pompy i w tym króćcu siedzi termostat.
-
Otwarcie drzwi a światło wewnątrz
Sprawdź najpierw czy nie zaoksydowało to połączenie pięciu przewodów pod tapicerką (pod nogami pasażera tylnego prawego).
-
Czujniki temp. plynu chlodz. (kolory)
U mnie siedzi czarny i niebieski.
-
siłowniki tylnej klapy, które wybrać
O ile wiem to stwarza on możliwość otwarcia bagażnika bez otwierania całego samochodu. ************************************************************************************************************** Niedawno wymieniłem siłowniki klapy bagażnka. Założyłem siłowniki Einparts zakupione na allegro. Wystarczy podnieść klapę tak 10-15 cm a resztę zrobią siłowniki. Oto filmik jak działają: Dodam że przed wymianą musiałem trzymać klapę przy zamykaniu bo spadała w dół i trzaskała. Teraz trzeba naciskać klapę żeby zamknąć bagażnik.
-
jakie dobrać Et na przód a jakie na Tył przy feldze 18" i 8,0"
Felga ze współczynnikiem ET 30 bedzie wystawać na zewnątrz o 1 milimetr więcej niż ta ze współczynnikiem ET29. To tylko milimetr różnicy, bedzie to niezauważalne.
-
Ciągle miga kontrolka wody
Zrób sobie obwód z żaróweczką i podłącz przez ten czujnik. Jak zbiornik masz pusty to żaróweczka ma świecić a jak nalejesz do niego wody to ma zgasnąć.
-
Co to przy chłodnicy 1.8 b
Widzę to tak: skoro wentylator włącza się od razu po przekręceniu stacyjki to prawdopodobnie czujnik jast zawarty na dobre. Odłącz wtyczkę od czujnika (te trzy kabelki) a następnie załącz stacyjkę i zobacz czy wtedy z wentylatorem. Sprawa zimnego grubego węża - skoro wentylator cały czas zapierdziela, duży wentylator też się kręci, więc to normalne że dolny wąż zimny bo temperatura otoczenia też nie wysoka. Ciecz w chodnicy zostaje wystudzona i do silnika wraca zimna. A to że ten cieńszy wąż lekko ciepły to też normalne, jak się termostat otworzy to pompa ciągnie z chłodnicy i trochę ze zbiornika więc dlatego wąż się podgrzeje. Sądzę że termostat masz sprawny.
-
ajm uklad chlodzacy
Skąd wy bierzecie temperaturę na kanale 49. Tu są kody klimatronika: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/26-kody-klimatronika/ i jasno jest napisane: 49 Licznik błędów sygnału prędkościomierza (prędkość pojazdu) U mnie na kanale 49 jest "0" (zero), temperaturę silnika mam na kanale 51 (również jak w opisie kodów)
-
Ciągle miga kontrolka wody
Sprawdź czy nie masz wypiętej lub poluzowanej kostki od czujnika pod zbiornikiem wyrównawczym.
-
Co to przy chłodnicy 1.8 b
W miejscu o którym piszesz jest czujnik który odpowiada za włączenie się elektrycznego wentylatora a dopiero pod tym czujnikiem wychodzą węże - cieńszy do zbiorniczka a gruby do króćca przy pompie cieczy chłodzącej. Na rysunku nr 13 to termostat a ten gruby wąż od chłodnicy dochodzi do 15. Sprawdź jaką temperaturę pokazuje VAG. Czy ten wentylator elektryczny włącza się od razu przy uruchomieniu zimnego silnika czy dopiero jak silnik się nagrzeje?
-
Jaki zamiennik do zbiornika?
Bez różnicy. Jak podłączysz tak będzie działać.
-
A4 adr męczący problem-pomocy
Takie wężyki w sklepach motoryzacyjnych są dostępne na metry. Weź ten stary wężyk do sklepu, niech ci dobiorą średnicę, odetną z 15 cm i po problemie. Nawet pod sklepem go założysz i spokój.
-
A4 adr męczący problem-pomocy
Wymień ten przewód gumowy czym prędzej. Tam masz dziurę i nie pracuje regulator ciśnienia paliwa bo łapie lewe powietrze.
-
90* po przejechaniu 800m..
Jak pompa wody nie działa to na głowicy moment się zrobi wysoka temperatura a czujnik ma zaraz za głowicą.
-
90* po przejechaniu 800m..
Po 1 kilometrze ma ponad 90 stopni - nawet jakby nie miał chłodnicy to takiej temperatury normalnie nie zrobi na takim odcinku.
-
Pas przedni a4
Generalnie będzie pasował ale są niewielkie różnice, jeśli masz klimę to pas też musisz mieć z auta co miało klimę.
-
Pytanie o wymianę oleju i rozrządu w A4 B5 1.8 Avant
Według książki "Sam naprawiam Audi A4" jest tak: Olej - co 15 tyś km, oczywiście wraz z filtrem oleju Filtr powietrza - co 60 tyś km. Świece zapłonowe - co 60 tyś km. Rozrząd - silnik 5V 1.8 dm3 - od modelu 2000(Y) wzwyż - wymiana co 180 tyś km. Płyn hamulcowy - wymiana co 2 lata.
-
kontrolka oleju
Napewno dużo szybsze zużycie elementów współpracujących, to znaczy tłoki, panewki itp. w skrajnych przypadkach prowadzące do ich zatarcia.
-
chłodnica z Allegro
Dzięki - poprawiłem.