Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wojtek79

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wojtek79

  1. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    Czasy wtrysku ustala na bieżąco sterownik silnika. Jeśli czasy są inne to sterownik dostaje błędne dane a jeśli czas wtrysku się nie zmienia to znaczy że sterownik silnika nie ma informacji choćby np. o wciśnięciu pedału gazu (np. uwalona elektronika przepustnicy).
  2. wojtek79 odpowiedział(a) na audib5 temat w 1.8
    Zobacz czy nie spadł kabel z czujnika i nie dotyka gdzieś masy i świeci cały czas.
  3. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    Zimny silnik w granicach 6 ms a ciepły tak koło 3,5 ms. W czasie wciskania pedału gazu na pracującym silniku czas wtrysku musi się zmnieniać, jak depniesz nagle w podłogę to nawet ponad 10 ms wskoczy.
  4. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    A jakie masz czasy wtrysku zaraz po odpaleniu silnika? Sprawdź na zimnym i gorącym.
  5. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    raczej ale nie na pewno, zakręcałeś butle i wypaliłeś gaz z reduktora? Na upartego to możesz dać jakiś wyłącznik na sterowaniu tego przekaźnika od pompy to będziesz mógł wyłączyć pompę przy jakimś majstrowaniu. Jednak miom skromnym zdaniem nie ma sensu przerabiać tego zasilania pompy paliwa.
  6. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    Sterowanie przekaźnika pompy paliwa trzeba podłączyć pod zacisk na którym pojawia się ,,+'' zaraz po załączeniu stacyjki, to znaczy w momencie kiedy zapalają się kontrolki.
  7. W moim autku też zauważyłem falowanie ale w konkretnym przypadku czyli: jadę z określoną prędkością (niech będzie 70 km/h) i zaczynam hamowanie - noga z gazu na hamulec i jak już wytracę prędkość to trzymając wciśnięty hamulec wciskam sprzęgło - wtedy silnik zaczyna falować od 600 do 1200. Natomiast gdy w czasie jazdy wrzucę na luz to silnik ładnie schodzi z obrotów do 850 i tak trzyma. Nawet jak wtedy wcisnę hamulec to też trzyma obroty. Ewidentnie obroty falują tylko po hamowaniu silnikiem - błędów na VAG-u brak, pomysłu w głowie też brak.
  8. Nie kupuj używki, twój zbiornik pękł od starości i używka też niedługo pęknie. Mój brat to przeszedł. Za używkę dasz z przesyłką koło 50zł. Za nowy zbiornik z korkiem wyszło 70zł. Tylko pamiętaj o kształcie wtyczki od spodu.
  9. wojtek79 odpowiedział(a) na tomiqu temat w Audi A4 B5
    Nic nie wymieniaj. Odkręć kierownicę, ściągnij osłony i wyczyść styk immobilizera. Sam też to czyściłem bo tak samo miałem z tym kłopot. Po zabiegu problem znika, koszt praktycznie zerowy. Opis - jest w dziale ''Warsztat - zrób to sam'' - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1588-immobilizer/
  10. wojtek79 odpowiedział(a) na Badzar temat w 1.8
    Po pierwsze co pokazuje VAG?
  11. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    Wygląda na to że masz nieszczelny elektrozawór przy reduktorze gazu lub nieszczelne wtryskiwacze. Jak auto długo stoi to gaz przez nieszczelności wpływa do kolektora ssącego. Przy odpalaniu do cylindra leci wtedy benzyna i zamiast powietrza - gaz który zalega w kolektorze. Dopiero jak pokręcisz trochę i przedmuchasz kolektor to auto zapala. Ciepły odpala dobrze bo jest mało czasu żeby gazu napłynęło. Zakręć zawór przy butli i wypal gaz z układu, niech się silnik się przełączy na benzynę, wtedy zgaś i zostaw a na drugi dzień powinieneś odpalić normalnie za pierwszym razem.
  12. Nie da się, tylko naprawa układu. Nawet VAG-iem nie naprawisz tylko ewentualnie się dowiesz co jest zepsute. Najprawdpodobniej padł ci któryś czujnik abs, wymienisz go we własnym zakresie a kosztuje on mniej niż jedno tankowanie.
  13. wojtek79 odpowiedział(a) na Krzynek30 temat w 1.8
    Tak jak napisał rhinbac, sprawdź ciśnienie paliwa. Kiedyś mierzyłem u siebie i wyszło 3,5 bar z podciśnieniem, a po zdjęciu wężyka od podciśnienia 4 bary. Potwierdzam że pompa zaczyna pracować dopiero jak zaczynasz kręcić rozrusznikiem.
  14. Jak wymieniasz pompę wody nie ruszając rozrządu? Pod kołem zębatym są śrubki mocujęce pompę i trzeba odktęcić to koło zębate więc i trzeba zrzucić pasek. odkręcasz całą obudowę pompy,razem z pompą i całość wychodzi, nie trzeba ruszać w ogóle rozrządu nie brałem tego pod uwagę....... sory!
  15. wojtek79 odpowiedział(a) na jajoszny temat w 1.8
    Czyszczenie przepływki było? (chodzi o czyszczenie drucika grzewczego bo spotkałem się z artystami którzy kupili preparat do czyszcznia przepływki i psikali tylko po tej siatce wewnątrz a to co trzeba wyczyścić to zostawało brudne.) Ja miałem taki sam objaw, musiał się zagrzać silnik żebym dał rady w ogóle z miejsca, ruszyć błędów brak a po wyczyszczeniu jak ręką odjął.
  16. Jak wymieniasz pompę wody nie ruszając rozrządu? Pod kołem zębatym są śrubki mocujęce pompę i trzeba odktęcić to koło zębate więc i trzeba zrzucić pasek.
  17. Ta rurka o której piszesz to służy do spuszczania płynu z chłodnicy. Pewnie zaworek nie trzyma. Spróbuj dokręcić ten zaworek (obok tej rurki jest pokrętło na śrubokręt, widać to po wyjęciu lewej kratki w zderzaku)
  18. Przewody odepnij od wtryskiwaczy, każdy wtryskiwacz ma 2 piny i na nich dokonujesz pomiaru. W przewodach dochodzących do wtryskiwaczy napięcia nie zmierzysz bo ono się tam pojawia impulsowo w czasie pracy silnika.
  19. Weź miernik i sprawdź rezystancję wszystkich wtryskiwaczy, zobaczysz czy rezystancja 4 wtrysku dużo odbiega od wtrysków 1,2,i 3.
  20. Zapomniałem dodać żę mój panel jak migał tak jednostajnie to migały tylko wyświetlane cyfry i znaki na ekranach, natomiast samo podświetlenie ekranów i przycisków świeciło normalnie.
  21. Pisałem że się rozkodował bo też miałem taki przypadek i pomogło kodowanie. (mam panel z dwoma ekranami). Poza tym oskarjjpp napisał że po kilku minutach przestaje mrugać. Domniemywam że to jest mruganie pulsacyjne, jednostajne, czyli podobnie jak mruga kierunkowskaz. Przy zimnych lutach jest chyba inaczej ale mogę się mylić, bo nie miałem zimnych lutów a po kodowaniu chodzi już ze 3 lata albo dłużej.
  22. Nie chcę być złośliwy ale akurat spaliły się dwie i to obie od układu hamulcowego? Dociekliwy diagnosta wyczai że coś jest nie tak i powie że nawet nie wiadomo czy ABS działa i bedzie chciał sprawdzić. Jedź na przegląd normalnie, najwyżej dostaniesz kartkę dopuszczającą jazdę przez tydzień lub dwa - czyli czas na usunięcie usterki. Przypuszczam jednak że Twoje audi zaliczy przegląd. Nie jest to rażąca usterka czy zaniedbanie.
  23. Poza wyjęciem żaróweczki nie zrobisz nic. Poza tym co powiesz jak diagnosta zapyta dlaczego nie świecą kontrolki po załączeniu stacyjki?
  24. wojtek79 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8
    Pisz do TOM77, zamów i pewnie do dwóch dni będziesz miał co potrzeba.
  25. zablokowana klapka regulacji temperatury lub uszkodzony silniczek który nią steruje. Mogło też spaść cięgno łączące silniczek z klapką i silniczek pracuje ale nie przesuwa klapki.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.