Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nawiewem na szybę , ciepłym powietrzem, migający klimatronik


oskarjjpp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Od kilku dni mam problem z klimatronikiem. Działał zarówno nawiew na szybę , nogi, kabinę oraz leciało odpowiednio powietrze ciepłe i zimne względem ustawienia temperatury- wszystko sprawne.

Inny raz wsiadłem do auta i klimatronik mruga, nawiew tylko na kabine i tylko zimnym powietrzem. Po kilku minutach mruganie ustaje, jednak problem wciąż trwa.

Po wejściu w menu klimatronic przy pierwszym kodzie : 1c - Pojawia się błąd 6.1 ((G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa, *06.1 Temperatura chłodzenia silnika jest wyliczana jeżeli czujnik jest uszkodzony lub nie zainstalowany, diagnostykę wykonywać tylko powyżej 0 stopni Celsjusza)

to Błąd komputera, poważny problem? Idzie to rozwiązać samemu, czy jest to zbyt skomplikowane i... gdzie ten czujnik jest, żeby sprawdzić, czy jest w dobrym stanie?

Bardzo proszę....Jeśli jest ktoś w stanie pomóc, wytłumaczyć przy tym naprawę niczym laikowi (prosto jak małemu dziecku) to byłbym wdzięczny za pomoc....

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy ja tez mam problem z climatronikiem a mianowicie niemoge ustawic nawiewu na przednia szybe i niewiem czy poprostu nieumiem ustawic czy cos jest nie tak z tym moze cos doradzicie kombinowalem na wszelakie sposoby i nie dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącza strzałkę na szybę i nie dmucha? Jeśli tak to sprawdź czy masz sterowanie klapami.Może padł silnik,albo klapa zablokowana mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miga bo się rozkodował. Sądzę że wystarczy go zakodować i będzie OK.

Miga bo ma zimne luty. Przerabiałem to w kilku panelach. Szczególnie w tych z B5 sprzed liftu (panel z dwoma ekranami)

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że się rozkodował bo też miałem taki przypadek i pomogło kodowanie. (mam panel z dwoma ekranami). Poza tym oskarjjpp napisał że po kilku minutach przestaje mrugać.

Domniemywam że to jest mruganie pulsacyjne, jednostajne, czyli podobnie jak mruga kierunkowskaz.

Przy zimnych lutach jest chyba inaczej ale mogę się mylić, bo nie miałem zimnych lutów a po kodowaniu chodzi już ze 3 lata albo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przestawał mrugać po pewnym czasie. Szczególnie jak w środku auta robiło się cieplej. Jeśli to jednostajne mruganie jak w awaryjkach to faktycznie nie muszą to być zimne luty ale z takim mruganiem się jeszcze nie spotkałem. Zazwyczaj mruga chaotycznie i potrafi się wyłączyć na dłużej. Zależy od stopnia usterki. Tak czy inaczej warto wysłać panel na spa za jakieś 100zł i z głowy na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy popsikać kostki klimatronika kontaktronem i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pomagało. Kostki jak nowe , zero nalotu czy czegokolwiek. Sprawę załatwiło poprawienie lutów od taśmy łączącej płytkę wyświetlacza z płytką główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj mruga chaotycznie i potrafi się wyłączyć na dłużej.

Zapomniałem dodać żę mój panel jak migał tak jednostajnie to migały tylko wyświetlane cyfry i znaki na ekranach, natomiast samo podświetlenie ekranów i przycisków świeciło normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...