Treść opublikowana przez wojtek79
-
Problem Swiece i czujnik temp.
Świece NGK BKUR 6 ET-10 a oryginalny czujnik temperatury ma numer części 058 919 501 A, jak nie chcesz zamiennika tylko oryginał to zadzwoń do najbliższego serwisu audi i na pewno tam go dostaniesz.
-
gniazdo zapalniczki a rejestrator
A co ci to da że pociągniesz nowe przewody od aku. Będzie to samo co podłączysz do gniazda zapalniczki. Jak się boisz to wymień bezpiecznik zabezpieczający to gniazdo. Ma tam być 15A to wsadź 3A.
-
ciezki temat z audi
Co to masz za klucz dynamometryczny? Może chodi o jednostkę kilogram-siła lub kilopond-siła. Zobacz na ten konwerter: http://www.translatorscafe.com/cafe/PL/units-converter/energy/19-41/niutonometr-kilogram-siła•metr/ Rozbieżności dużych nie ma więc poradzisz sobie z tym przykręceniem.
-
Palace sie ledowe zarowki od rejestracji
Kupiłeś ledy na 12V a napięcie w czasie pracy sinika to 14 V. Normalne że je spali. Można wsadzić w obwód stabilizator 12v albo tak jak koledzy piszą, lepsze ledy.
-
rozrusznik audi a4 b5
Nie mam lepszego zdjęcia ale mniej więcej widać. Rozrusznik jest jakby nisko pod kolektorem wydechowym.
-
ciezki temat z audi
Niekoniecznie uszczelka pod głowicą jest walnięta i niekoniecznie pierścionki. Może być głowica popękana i kompresja idzie w wydech (mówię o pęknięciach między gniazdami zaworowymi). Tak samo płyn przez pęknięcia w głowicy może przedostawać się do komory spalania. Zrób test olejowy przy pomiarze ciśnienia sprężania czyli wlej strzykawkę oleju ( 10 ml) do każdego cylindra i wtedy sprawdź ciśniene. Jak wzrośnie ciśnienie to znaczy że pierścionki a jak będzie bez zmian to obstawiam głowicę. Kompresja może uciekać przez wypalone gniazda zaworowe.
-
W B5 jest żółty i czarny czujnik ciś. oleju ?
Czujnik ciśnienia oleju i czujnik temperatury oleju. Zamontowane są obok siebie we wsporniku nad filtrem oleju. Jednak nie wszystkie modele b5 miały zamontowany czujnik temperatury oleju.
-
czy można mieszać te płyny
Poprawię się bo troszkę źle napisałem. Płyn G12+ można mieszać z G11. Doczytałem dokładnie w książce "Sam naprawiam" Oto tekst z książki:
-
Silniczki depo
A nie próbowałeś z tych swoich starych lam przełożyć? Chyba że jeszcze kurier nie dostarczył ci nowych lamp?
-
czy można mieszać te płyny
G12 (różowy) i G12+ (liliowy) można mieszać razem. Natomiast nie wolno mieszać tych płynów z płynem G11 (zielony).
-
Silniczki depo
W opisie aukcji jest napisane że silniczki trzeba przełożyć ze starych lamp. Silniczek przekręcasz w prawo lub w lewo a następnie trzeba go odhaczyć z tej kulki w lampie i już jest twój (przynajmniej tak jest w lampach Valeo) Tu masz aukcję z takim silniczkiem: http://allegro.pl/6k5941295-silniczek-reflektora-lampy-audi-a4-b5-i5815805048.html
-
Świat4ła po zapłonie
Czy świata zapalają się od razu po załączeniu stacyjki czy dopiero po uruchomieniu silnika? Jeśli dopiero po uruchomieniu silnika to prawdopodobnie ktoś zamontował automatyczny włącznik świateł. Wystarczy go wymontować lub tylko odłączyć. Jeśli natomiast światła zapalają się zaraz po przekręceniu kluczyka bez odpalenia silnika to światła zostały podłączone na krótko do stacyjki. Nie da się powiedzieć który to kabelek bo nie wiadomo jak to ktoś zrobił. Zobacz czy przy przekaźnikach nie ma jakichś "nie fabrycznych" kabelków to może coś się rzuci w oczy, spróbuj odłączać podejżane kabelki i obserwuj co się dzieje. Jak kumasz elektrykę to szukaj aż znajdziesz a jak nie to szukaj elektryka.
-
Audi a4 1.8 ADR nie chce odpalić po postoju.
najprościej uruchomić pompę za pomocą VAG-a, wtedy słychać czy pracuje
-
coś mi bierze prąd z aku
Nie używaj tego wzmacniacza kilka dni to zobaczysz czy to pomoże akumulatorowi.
-
cieżko wczodzi na obroty na benzynie
Wyczyść przepływkę.
-
Problem z kierunkowskazem A4 b5 96r
Sprawdź czy żarówki od lewego kierunkowskazu (przód, tył i bok) mają dobry styk w oprawce. Bywa tak że jak jedna żarówka nie działa to kierunkowskaz ''cyka" szybko. Może raz łączy a raz nie i dlatego nie zawsze masz taki problem. Dla ciekawości to wyjmij żarówkę z prawego kierunku np. z przodu i włącz prawy kierunek - będzie wtedy szybko "cykał".
- Pompa paliwa 1.8 ADR Quattro
- Wymiana rurki bagnetu
-
Pompa paliwa 1.8 ADR
Miałem taką pompę jak w linku powyżej, pracowała dokładnie 2 lata i 3 miesiące i padła.
-
Wysadza dolot powietrza
q0084, pojeździj trochę na benzynie i sprawdź czy też wysadzi dolot czy nie.
-
Wysadza dolot powietrza
Jaką masz instalację gazową? Nie widzę wtryskiwaczy LPG na zdjęciach. Jak masz instalację mieszalnikową to po prostu gaz strzela. Kolektor masz aluminiowy to rozsadza połączenia koło filtra. Jakby był plastikowy kilektor to pewnie już by był rozwalony.
-
1.8 ADR Cewka pilny problem
macek87 zobacz na zdjęcie to zrozumiesz że nie pali na 1 i 4 kiedrus, nowa cewka to kilka stówek, używka to gdzieś pół ceny nowej lub trochę mniej. Mi padła cewka w 2008 roku, kupiłem wtedy używkę za 250zł. Natomiast kolega ghost2255 zaproponował kiedyś coś takiego: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/187836-tani-sposob-na-uszkodzona-cewke-wn/?hl=%2Bspos%F3b+%2Buszkodzon%B1+%2Bcewk%EA
-
Proszę o instrukcję podłączenia halogenów
Potrzebny przekaźnik, potrzebne dwa bezpieczniki 10A (po jednym dla każdego halogena). Masz tu taki schemat narysowany na szybko"
-
Głowica 1.8 ARG a ADR,AVV
Ilość zębów paska rozrządu zależy od rolki napinającej, przy małej rolce pasek miał 152 zęby ale tych rolek już się nie stosuje. Teraz montuje się duże rolki i pasek 153 zęby. Tak że stwierdzenie że ADR ma 152 zęby jest nie do końca poprawne.
-
Głowica 1.8 ARG a ADR,AVV
Sądzę że możesz założyć od ADR. Katalog InterCars podaje taki opis: http://czescisilnikowe.intercars.com.pl/#/ajax_str.php?id=1167