bosu25

Reputacja

1. bosu25

jak przeliczyc Nm na kps/kgs

Juz po testach zagadala wiec jakiś sukces jest:) dzieki chłopaki za podpowiedzi.
  2. bosu25

jak przeliczyc Nm na kps/kgs

To się rozumie to juz zrobione. Troche sie obawiam dobrze ustawić walki ale mam zaznaczone 16 ogniwek na łańcuszku wiec tak zle nie będzie. Ale teraz jeszcze sobie tak mysle. Trzecie kolo zębate na rozrzadzie jest troche przestawione wedlug fabrycznych znakow ale w adrce nie ma kopulki wiec to tylko pompa oleju. Dobrze kombinuje?
  3. bosu25

jak przeliczyc Nm na kps/kgs

Nie mam aż tak dokładnego wyczucia w rękach ale po lekkim dokreceniu klucz nie powinien juz pokazywać 60Nm. A glowica musi byc jednak porządnie dokrecona. A co ma do tego czy bokiem czy nie. W końcu sila bedzie taka sama. Dokrecilem ja na 12 kg. Mysle ze będzie dobrze. Jutro zloze walki i sprobuje ja tak ta sucho bez wody. Chwila jej nie zaszkodzi przeciez. Jak zapali to będzie ok. Dam wam znac.
  4. bosu25

jak przeliczyc Nm na kps/kgs

Dzieki ale zastanawia mnie jedno. Dociagnalem ja lekko na oko a później sprawdziłem kluczem i jak ustawie klucz na 6 kg to juz pyka. I mysle tak. Skoro klucz ma ok 50 cm długości to nie powinnem go ustawić na 12 kg?? Dobrze mysle??????
  5. bosu25

jak przeliczyc Nm na kps/kgs

Hej koledzy wymieniam uszczelke pod glowica. Juz glowica zrobiona uszczelka kupiona tylko teraz jest inny problem. Mam klucz dynamometryczny tylko mam problem z przeliczeniem kgs/kps na Nm. Pomoże mi ktos sie z tym uporać bo ja szukam w necie ale nic nie mogę znalezc.
  6. bosu25

ciezki temat z audi

Widzisz pomyślałem tak samo i juz to zrobiłem. Cis bez zmian. Ale o pęknięciu glowicy nie pomyślałem. No nic tak czy tak glowica do zerwania i wtedy sie wszystko okaże. Jutro sie o to zabieram i zobaczymy:) Hej koledzy i okazalo sie tak jak myślałem uszczelka byla dmuchnieta i co najlepsze miała wydmuch na zewnątrz. Juz glowica zrobiona uszczelka kupiona tylko teraz jest inny problem. Mam klucz dynamometryczny tylko mam problem z przeliczeniem kgs/kps na Nm. Pomoże mi ktos sie z tym uporać bo ja szukam w necie ale nic nie mogę znalezc.
  7. bosu25

ciezki temat z audi

Powiem tak jak mnie uczono. Kompresji na planie wlasnie ze nie ma. Węże nie puchną jest ok. To ze jej slaba to rzecz oczywista tylko mnie zastanawiają te swiece znaczy kolor. Pierwsi raz cos takiego widze. Ale jak myślicie wystarczy tylko uszczelka czy i ruszać dol i brać sie za pierścionki???
  8. bosu25

ciezki temat z audi

Witam Kolegów. Może ktos mi pomoże. Mam taki problem. Posiadam a4 b5 1.8 Adr i od pewnego czasu ubywa mi cieczy chlodzacej wycieków brak. Silnik od czasu do czasu lubi troszkę przerywać i końcówki świec sa koloru białego. Na dodatek mierzylem kompresje i wygląda to tak na 1 i 2 cyl 8 na 3 cyl 8.5 i 4 cyl 6. Ja obstawiam uszczelke. Dodam ze plyn i olej w porządku. Pomożecie bo ja juz nie mam do niej sily:) pozdrawiam:)
  9. Witam . Ja popre kolegów . Miałem podobny problem jeszcze w 80. Wymieniłem wewnętrzne przeguby i spokoj:) to nie są drogie rzeczy a na 99% problem tkwi w nich ostatecznie w półosi ale to stwierdzisz po wymianie przegubów. Daj znać jak wszystko będzie git:D
  10. bosu25

podniesc tyl

Witam koledzy:) pewnie ktoś juz poruszał ten temat ale jakoś go znaleźć nie mogę. Mam do was pytanie:) w mojej niuni bardzo siedzi tył. Troszkę mnie to denerwuje i chciałbym go troszkę podniesc:) mam sedana i myślę na tył wrzucić sprężyny od kombi:) co o tym myślicie??? Da to rade? z góry dzięki za podpowiedzi:) pozdrawiam
  11. bosu25

szarpanie i wyskakujace bledy

Ja myślałem wymienić czujnik położenia walu może to o niego chodzi tylko czy na pewno ma to sens. On robił by taka robotę? Bo jeszcze zostaje elekt napinacz łańcuszka rozrządu. Podpowiedzcie coś.
  12. bosu25

szarpanie i wyskakujace bledy

tez o tym myslalem tylko powiedz kolego jak??? myslalem ja odpiac i zobaczyc co sie bedzie dzialo:)
  13. Witam koledzy. mam problem z moja niunia. otóż mam audi a4 18 ADR i mam nastepujacy problem. autko po odpaleniu nie wchodzi odrazu na obroty min tylko bardzo ja dusi. po chwili ustepuje ale podczas jady dodatkowo strasznie szarpie tzn ujme troszke gazu dodaje i sie zaczyna.... bylem u znachora z kompem bo ja juz wszystkiego probowalem. wyswietlaja sie bledy: 16518 obwod sondy lambda- brak zmian sygnalu bank 1 sonda 1 01120 regulacja walu rozrzadu 1- blad mechaniczny 17978 elektroniczny modul sterujacy praca silnika zablokowany. bledy skasowane i zero poprawy. i dzis znow wyskoczyly. bede wdzieczny za pomoc bo strasznie mnie to ........ meczy:) pozdrawiam:)