Treść opublikowana przez wojtek79
-
Nie ma ogrzewania.
glaca, zobacz to, niebieski i biały widać jak na dłoni
-
Nie ma ogrzewania.
Biały jest obok niebieskiego, dzieli je kilka centymetrów, nie sposób go nie zauważyć jak się widzi niebieski.
-
Nie ma ogrzewania.
Patrzysz nad tunelem środkowym od strony pasażera i: Silniczek z cięgnem białym odpowiada za regulację ciepło - zimno ( porusza się jak na panelu klimatronika zwiększasz lub zmniejszasz temperaturę) Silniczek z cięgnem niebieskim reguluje nawiew w zakresie: kratki/szyba lub nogi (prościej mówiąc góra - dół) Patrzysz nad tunelem środkowym od strony kierowcy Silniczek z cięgnem czerwonym reguluje nawiew w zakresie: kratki - szyba
-
Nie ma ogrzewania.
Sory Piasek94, zobaczyłem dziś jak są tam te silniczki i przyznam że jednak się troszkę pomyliłem. Tak jak pisałem są nad tunelem środkowym, jednak jak patrzysz od strony pasażera to widać dwa silniczki (jeden z cięgnem białym a drugi z niebieskim). Natomiast patrząc od strony kierowcy obok pedału gazu jest silniczek z cięgnem czerwonym. ---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 20:56 ---------- Zerknij jeszcze tutaj, może ci się przydać: Klimatronik silniczki.docx - Audi A4 B6 - Auto - edekxp - Chomikuj.pl
-
Nie ma ogrzewania.
Słychać silniczek ale nie wiadomo czy klapa się rusza. Miałem kiedyś taki przypadek, silniczek pracował ale dźwigienka z niego spadła. Nałożyłem tak jak ma być i jest OK. Silniczek ciepło-zimno znajduje się na tunelu środkowym na prawo od pedału gazu. Dźwigienki na silniczkach mają różne kolory a ta od ciepło-zimno ma kolor biały.
-
reakcja na odkecenie korka wlewu oleju
Nie doświadczyłem tego osobiście. Słyszałem kiedyś taką teorię, wydała mi się prawdopodobna i dlatego ją przytoczyłem. Niemniej rafal9119 zadowolony jak ma wszystkie tłoki po 12
-
Przepustnica, odma, dolot
1: podłącz w końcu VAG, sprawdź czasy wtrysku na zimnym i na gorącym 2: czy temparatura silnika na wskaźniku pokrywa się z temperaturą pokazaną na VAG? 3: sonda lambda żyje? 4: czy silnik łapie temperaturę :
-
Pytanko w sprawie odmy.
Odmę podłącz tu: View image: 058133357a przewod ssacy rura vw audi 18
-
reakcja na odkecenie korka wlewu oleju
Normalny objaw że "przysysa" korek. Przecież skrzynia korbowa silnika poprzez odmę jest połączona z dolotem powietrza gdzie jest podciśnienie. Natomiast dmuchanie z korka wskazuje na to że silnik ma słabszą kompresję bo ucieka ona przez zużyte pierścienie lub gładzie cylindrów.
-
Obieg zamknięty
Na początku tego wątku napisałem w #2 że "obieg mogę zamknąć tylko na załączonej klimie". Napisałem tak sugerując się tym co widać na panelu klimatronika. Jednak zauważyłem przy wymianie filtra kabinowego że w rzeczywistości jest nieco inaczej czyli tak: przy wyłączonej klimatyzacji obieg mam otwarty czyli zasysa powietrze z zewnątrz. Naciśnięcie przycisku "recyrkulacji" powoduje że kontrolka recyrkulacji tylko błyśnie i tyle, nic więcej się nie dzieje. Natomiast w momencie włączenia klimatyzacji układ od razu sam ustawia się na obieg zamknięty, jednak kontrolka recyrkulacji nie świeci. Naciskanie przycisku recyrkulacji przy pracującej sprężarce powoduje tylko tyle że kontrolka gaśnie i zapala się. Gdy wyłączę sprężarkę to od razu układ sam ustawia się na obieg otwarty. Reasumując: u mnie 1: Nie da się włączyć recyrkulacji bez załączenia sprężarki 2: Klimatyzacja pracuje tylko w recyrkulacji
-
Ściema na stacji diagnostycznej
A zwłaszcza jak są duże luzy w zawieszeniu.
-
Ściema na stacji diagnostycznej
Każdy amortyzator, nawet nowy wciśniesz i rozciągniesz. Z tym że nowy będzie stawiał opór a jak amorek jest wyrypany na maksa to go ściskasz i wyciągasz prawie bez oporu. Ja z przodu mam 90 i 91%, tyłu mam 65% i 68 %. Nie mam niepokojących objawów ze strony amortyzatorów. Kiedyś słyszałem że amory są do wyrzucenia jak test pokaże około 30%. Powiem Ci jednak, że teraz na nowych amortyzatorach wyszło by ci na teście około 94 do 98 %. Nie spotkałem się z sytuacją żeby amory wyszły po 100%.
- Odma
-
Przepustnica, odma, dolot
Ciśnienia w układzie wtryskowym nie da się sprawdzić przez VAG. Sprawdzenie polega na wpięciu manometru w układ wtryskowy. Co do czyszczenia przepływomierza to ja odpiąłem od niego kostkę z kabelkami a następnie odkręciłem wkręty i wyciągnąłem ten element do czyszczenia. Na zdjęciu zaznaczyłem wkręty te co odkręcałem. Po wyjęciu popsikaj drucik preparatem ale nie dotykaj niczym żeby nie uszkodzić.
-
Pytanie O Torx do śrub głowicy
Pamiętam że jak zmieniałem u siebie uszczelkę to głowica była przykręcona właśnie śrubami SPLINE M10 natomiast nowe śruby miałem RIBE M10.
-
Pytanie O Torx do śrub głowicy
Ja korzystałem z takiego klucza: Jak widać na zdjęciu jest to M9, całkowita jego długość to 170 mm. Taki klucz jest np. tu: Zestaw nasadek trzpieniowych HANS 1/2" 2 sztuki - Motointegrator.pl - sklep internetowy Ten drugi mały klucz służy do odkręcania korka spustu oleju w skrzyni biegów. Allegro podaje też to: HAZET klucz do głowicy RIBE 9mm 9 mm M9 VW / AUDI (3254159389) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Jak widać 100 mm bedzie chyba za krótki. Robiłem z głowicą parę lat temu i nie pamiętam ile wystawało tego klucza.
-
Przepustnica, odma, dolot
Tak, mam prawidłowe, a dokładnie to mieści się w przedziale w jakim powinno. U ciebie można by jeszcze sprawdzić czasy wtrysku i można by wyczyścić przepływomierz powietrza bo on też może mieszać.
-
ATE czy TRW ??
Albo Ci się udały albo ja miałem pecha. Założyłem kiedyś tarcze brembo z przodu i po jakichś 3-4 miesiącach byłem zmuszony do ostrego hamowania z dużej prędkości. Udało się zatrzymać i pomyślałem: dobrze że nowe tarcze mam. Niestety następne hamowanie to już było szarpanie auta. Okazało się że tarcze się skrzywiły. Oddałem do reklamacji i reklamacja została uznana i oddali pieniądze. Zakupiłem wtedy tarcze TRW i mam je nadal.
-
Przepustnica, odma, dolot
Podjedź do jakiegoś mechanika i niech Ci sprawdzi ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym. Niech sprawdzi jak sie zmienia ciśnienie paliwa po odpięciu wężyka podciśnienia od regulatora. Inaczej nie dowiesz się czy regulator jest sprawny, chyba że podmienisz gdzieś na sprawny i pojeździsz kilka dni. Na ten przykład u mnie mam ciśnienie 3,5 bar a jak odepnę wężyk od regulatora to mam 4 bar.
-
wymiana łożyska i tarcz z tyłu - co z pierścieniem ABS
Może ktoś mnie wyśmieje ale już 2 razy wymieniałem tylne tarcze a pierścień ABS mam cały czas tem sam. ABS cały czas działa bez problemu.
-
Przepustnica, odma, dolot
A tu regulator w zbliżeniu (zaznaczony kółkiem)
-
Przepustnica, odma, dolot
- czy to uszczelka pod głowicą POMOCY
Łydzio, jak demontowałeś głowicę to odkręcałeś kolektor wydechowy więc sprawdź czy przypadkiem nie urwały się gdzieś przewody od sondy lambda.- Strzelanie na benzynie
Po zakręceniu butli LPG z układu wypali sie na odcinku około 1-1,5 km (przynajmniej u mnie tak jest) Ja u siebie miałem przypadek że jeden wtryskiwacz puszczał gaz. Jednak przy uruchamianiu zimnego silnika nie było żadnych strzałów tylko długo musiałem kręcić rozrusznikiem i dopiero jak wszystko wydmuchało z silnika to silnik odpalił i pracował normalnie. Przy ciepłym silniku zapalał bez problemu. Pisałem żeby kolega cipiur80 sprawdził przepływkę bo kiedyś pisałem o kłopotach z rozruchem i powodem był zabrudzony przepływomierz. Konkretnie to jest ten wątek: http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/b5-adr-ciezko-ruszyc-miejsca-210090/- Strzelanie na benzynie
Przecież napisał że zakręcał LPG i nic to nie dało. - czy to uszczelka pod głowicą POMOCY