Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzelanie na benzynie


cipiur80

Rekomendowane odpowiedzi

A4 1.8 ADR 95r

Witam od pewnego czasu mam problem moje auto strzela mi w wydech przy zapalaniu na Pb(mam LPG) na rozgrzanym silniku.Wyskakują n/w błędy:

3 Faults Found:

17735 - Knock-Control: Cylinder 3: Regulation Limit Exceeded

P1327 - 35-10 - - - Intermittent

17736 - Knock-Control: Cylinder 4: Regulation Limit Exceeded

P1328 - 35-10 - - - Intermittent

17734 - Knock-Control: Cylinder 2: Regulation Limit Exceeded

P1326 - 35-10 - - - Intermittent

Proszę mi pomóc jak pokonać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też miałem tak.. MI się wydaje że to od wody chyba w paliwie... Bo jak mało miałem to tak się działo a jak miałem pół zbiornika to wszystko si.

Popraw temat Strzelanie na benzynie a nie bendzynie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błędy to czujniki stukowe, podejrzewam że reduktor albo wtryski od lpg puszczają gaz do kolektora ssącego i przez to strzelanie prędzej bym stawiał na reduktor :) Najlepsza metoda na sprawdzenie tego to zakręcenie LPG na butli wypalenie go i po tym zabiegu zobaczysz co się będzie działo :)Myślę że pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki są przystosowane do 95 i kompy mają nastawione na to PB. :) Nie lej 98 bo mogą być problemy potem z mieszanką, niby lepiej na niej odpala ale jak jest wszystko dobrze to nawet przy -30 na 95 nie ma najmniejszego problemu z odpaleniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam do tematu znowu zaczął mi strzelać na Pb nawet ostatnio rano na zimnym silniku pomocy. Gdzie szukać? Co się mogło zepsuć?

Znajomi mechanicy rozkładają ręce.

W zbiorniku mam ok 15l paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz nie ma nic przy odpalaniu :) zakręć mu lpg (i wypal) i zobacz czy nadal będzie problem, w ten sposób chociaż jeden czynnik się wykluczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobacz jeszcze regulator ciśnienia PB znajduje się on na listwie wtryskowej ściągnij z niego wężyk i zobacz czy pb będziesz czuł jak tak to wymiana :) Możliwe że go zalewa po prostu i dlatego ci strzela bo to jak zrozumiałem to strzela z wydechu nie z pod maski :) A świece i przewody w jakim masz stanie ?? Czy masz jakieś inne objawy tzn. słabszy silnik, problemy z odpalaniem itp. ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wszystkie próby i eksperymenty z moim autem:

wychodzi na to że jeżeli jeżdżę tylko na benzynie to nie ma problemu z niczym, dobrze odpala, nie strzela jest tak jak powinno być ale gdy zacznę ("mieszać"czyli) zapalać na PB a jeździć na LPG to wtedy zaczynają pojawiać się strzały (w wydech) przy zapalaniu, ciężko odpala ciepły i zimny. Wydaje mi się że w spalinach czuć zapach Pb.

Już brakuje mi pomysłów byłem u mechaników i gazowników oni po każdym sprawdzeniu twierdzą że wszystko jest ok. Co zrobić żeby dało się jeździć na PB i LPG. Komp cały czas pokazuje błąd 00561. Szczelności sprawdzane po 5 razy, masa rzeczy wymieniona. Zawsze staram się zapalać na PB i chwile przed zgaszeniem auta też przełączyć na PB bo gdybym zgasił auto na LPG to przy zapalaniu rzadko ale potrafi strzelić w dolot i ściągnąć gumę z klapy.

Silnik na PB i na LPG pracuje równo, dobrze przyspiesza, zużywa ok 8l Pb i ok 10,5l LPG.

Może macie jakiś pomysł na w/w problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nieszczelność LPG powiedz gazownikowi żeby sprawdził dobrze czy przewodem który jest podłączony między reduktorem a przepustnicą gaz nie ucieka, a najlepiej to sam ściągnij ten język i sprawdź najlepiej śliną :P wiesz o co chodzi. :) Na 99 % to jest przyczyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nieszczelność LPG

Przecież napisał że zakręcał LPG i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie strzelalo jak zmienilem swiece ..bo kupilem zle ..nie do gazu te 2 wkluknowe ...i potem jeszcze jechalem wymienic strumiennice bo rozsadzilo siatke tez to strzelalo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek79 no dobra napisał ale napisał również że jak jeździ na samej pb to problemu nie ma więc nie trzeba tu być mechanikiem żeby określić co jest przyczyną :) przy jeździe na samym pb lpg się z układu wypala i dlatego nie strzela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakręceniu butli LPG z układu wypali sie na odcinku około 1-1,5 km (przynajmniej u mnie tak jest)

Ja u siebie miałem przypadek że jeden wtryskiwacz puszczał gaz. Jednak przy uruchamianiu zimnego silnika nie było żadnych strzałów tylko długo musiałem kręcić rozrusznikiem i dopiero jak wszystko wydmuchało z silnika to silnik odpalił i pracował normalnie. Przy ciepłym silniku zapalał bez problemu.

Pisałem żeby kolega cipiur80 sprawdził przepływkę bo kiedyś pisałem o kłopotach z rozruchem i powodem był zabrudzony przepływomierz. Konkretnie to jest ten wątek: http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/b5-adr-ciezko-ruszyc-miejsca-210090/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...