Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica, odma, dolot


aliena4

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy z racji tego, że w audi nigdy nie grzebałem, czy mógłby mi ktoś na zdjęciu silnika (po otwarciu maski od frontu) zaznaczyć w którym miejscu znajduje się:

- przepustnica

- odma

- dolot

Mam problem z falującymi obrotami i muszę to naprawić, ale z audi nigdy nie miałem styczności, ponieważ poprzednim moim autem była corolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wspaniały urok tego forum, że pomoc przychodzi błyskawicznie, dziękuję Wam za zdjęcia i taka jeszcze jedna moja prośba, wskaże mi ktoś

-regulator na listwie wtryskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem zdjęcie kolegi Marko42, zielonym kółkiem zaznaczyłem ci regulator :)

qbo3kizzp8u9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję, jutro kolejny dzień pracy przy aucie, mam nadzieje że efekt końcowy będzie dobry, baaaa bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pali, bardzo dużo bo w granicach 12l/100km i z rury wydechowej delikatny biały dymek i zapach paliwa.

Koledzy mówią że to regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś mechanika i niech Ci sprawdzi ciśnienie paliwa w układzie wtryskowym. Niech sprawdzi jak sie zmienia ciśnienie paliwa po odpięciu wężyka podciśnienia od regulatora.

Inaczej nie dowiesz się czy regulator jest sprawny, chyba że podmienisz gdzieś na sprawny i pojeździsz kilka dni.

Na ten przykład u mnie mam ciśnienie 3,5 bar a jak odepnę wężyk od regulatora to mam 4 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam prawidłowe, a dokładnie to mieści się w przedziale w jakim powinno.

U ciebie można by jeszcze sprawdzić czasy wtrysku i można by wyczyścić przepływomierz powietrza bo on też może mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli kolejne zadania przedemną, a więc tak:

Jak sprawdzić ciśnienia i czasy wtrysku? przez VAG?

Czyszczenie przepływomierza? Może ktoś krótko opisze i da jedno zdjęcie co gdzie i jak?

Jutro będę walczył z tylną belką i tulejami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli kolejne zadania przedemną, a więc tak:

Jak sprawdzić ciśnienia i czasy wtrysku? przez VAG?

Czyszczenie przepływomierza? Może ktoś krótko opisze i da jedno zdjęcie co gdzie i jak?

co do przepływki to odpinasz kabelek wyciągasz przepływomierz odkręcasz taką blaszkę - patrz zdjęcia

yaiaw7d2qo6b.jpg

k1bor62yajos.jpg

będziesz miał wtedy widoczne takie druciki psikasz to preparatem do czyszczenia np. LIQUI MOLI ( oczywiście nie dotykając tych drucików niczym innym ) czekasz aż całość wyschnie skręcasz do kupy i gotowe

co do ciśnienia - patrz post wyżej trzeba zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to będę miał co robić może nie dzisiaj bo mocno pada, ale jutro :)

Co się stanie jak dotknę drucików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to będę miał co robić może nie dzisiaj bo mocno pada, ale jutro :)

Co się stanie jak dotknę drucików?

dotykając np palcami czy czymś tam innym mogą ulec uszkodzeniu powodując błędne wskazania przepływu powietrza i przepływa aut

dlatego używa się tego preparatu w spreyu tzw ingerencja bezkolizyjna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia w układzie wtryskowym nie da się sprawdzić przez VAG. Sprawdzenie polega na wpięciu manometru w układ wtryskowy.

Co do czyszczenia przepływomierza to ja odpiąłem od niego kostkę z kabelkami a następnie odkręciłem wkręty i wyciągnąłem ten element do czyszczenia. Na zdjęciu zaznaczyłem wkręty te co odkręcałem.

Po wyjęciu popsikaj drucik preparatem ale nie dotykaj niczym żeby nie uszkodzić.

Przep_ywomierz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z tym przepływomierzem tak jak pisaliście, ale cholera przejechałem 100km ostatnio i zalałem znowu do pełna 12l, coś tutaj nie gra.

Używałem tego Liqui Moly Benzin System Pflage, ochrona systemu wtrysku 300ml - LIQUI MOLY

---------- Post dopisany 10-06-2013 at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2013 at 21:01 ----------

Jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: podłącz w końcu VAG, sprawdź czasy wtrysku na zimnym i na gorącym

2: czy temparatura silnika na wskaźniku pokrywa się z temperaturą pokazaną na VAG?

3: sonda lambda żyje?

4: czy silnik łapie temperaturę

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...