Treść opublikowana przez wojtek79
-
jak wykonać instalacje elektryczną Halogenów
Proszę bardzo, prosty schemat na szybko: Tutaj halogeny bądą świecić od razu po naciśnięciu wyłącznika (jak kiedyś zapomnisz zgasić to rozładujesz aku) ---------- Post dopisany 25-12-2012 at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany 23-12-2012 at 23:49 ---------- Tutaj halogeny będą świecić tylko wtedy jak będzie załączona stacyjka, natomiast po wyłączeniu stacyjki wyłączą się. Ta opcja jest bezpieczniejsza.
-
Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.
Wypnij ten cienki wężyk i sprawdź czy nie zalazło to jakimś syfem. Zatkany wężyk też będzie robił problem.
-
Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.
rafal9119 Czy te wszystkie termostaty zakładałeś prawidłowo? Jak założysz termostat "do góry nogami" to też pasuje ale nie spełnia swojej roli i sie nie otwiera.
-
centralny zamek z pilota
Poczytaj: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-podlaczenie-sterownika-centralnego-zamka-opis-zdjecia-54846/ albo: Audi A4 - montaż sterownika centralnego zamka - elektroda.pl
-
Nie działa tylne światło przeciwmgielne
Nie wiem czy ci to pomoże ale tylne światło przeciwmgielne (przynajmniej u mnie) świeci tylko wtedy gdy są włączone światła mijania. Inaczej się nie oświeci. Włącz światła mijania i wtedy sprawdź czy świeci tył przeciwmgielny.
-
ciężko odpala
Sprawdź przepustnicę pod kątem czystości. Możliwe że jest tak zasyfiona że brud w niej działa jak uszczelniacz i przy rozruchu nie ma powietrza a jak dodasz gazu to wtedy przepustnica się otworzy,puści powietrze i silnk zapala. Falowanie obrotów też może być przez syf w przepustnicy.
-
Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.
rafal9119, jak wyjmiesz termostat to wsadz palec tam głęboko aż poczujesz wirnik pompy i spróbuj nim zakręcić. Jak sie da poruszyć to pompa do wymiany bo sie poprostu wirnik oberwał i nie obraca płynem w układzie. Miałem podobne objawy w ADR, też myślałem o termostacie ale wyszło że pompa. Od razu kurs do sklepu i wymiana. Kupiłem pompę Ruville za 140zł i wymieniłem. Tu jest zdjęcie po wymianie pompy:
-
czujnik abs tył jak zamontowac
Jak dobrze pamiętam to kostka jest pod tylną kanapą. Wyjmij kanapę to powinieneś to zauważyć. PS. Swego czasu też miałem problem z czujnikiem ale w przednim kole. Też go wywaliło na Vagu i okazało się że kabel się przetarł i czujnik nie działał. Naprawiłem kabel i do dziś jest OK. Może u Ciebie też coś gzieś nie łączy?
-
[B5 AFN] Czy lusterka składają się we wszystkich A4..
No to ja chyba jestem szczęśliwcem bo lusterka się składają a auto mam z Niemiec. Nawet jest taka możliwość że bez problemu można je złożyć tradycyjnym sposobem z zewnątrz a potem rozłożyć można elektrycznie.
-
Naprawa zamka drzwi kierowcy- doraźna
Usterka pojawiła się nagle, bez żadnych wcześniejszych objawów.Po prostu wyszedłem z auta, zamknąłem drzwi ale odbiły bo zamek "nie złapał". Zauważyłem że klamka wewnętrzna nie wróciła do swojej pozycji. Klamkę wcisnąłem (z małym oporem) i dało się zamknąć drzwi. Jednak po ponownym otwarciu drzwi od wewnątrz znów klamka się nie schowała. Pozostało dobrać się do zamka. W tym celu zdjąłem tapicerkę z drzwi, poodpinałem kostki od el. szyb, lusterek i głośników i odstawiłem boczek na tylne siedzenie. Następnie zdemontowałem ramę z szybą i prowadnicami. Wtedy miałem idealny dostęp do zamka więc go wymontowałem. Ogladałem go dokładnie i stwierdziłem pękniętą sprenżynkę która właśnie pomaga cofnąć się klamce wewnętrznej. Śtwierdziłem że takiej sprężynki nie dokupię a jeśli nawet to byłby duży problem z jej wymianą. Pozostał zakup używanego zamka ale załatwienie tego trochę by trwało a drzwi rozebrane. Pomyślałem że mogę jakoś to inaczej rozwiązać i założyłem inną spężynkę na obudowie zamka. Spełnia swoje zadanie i raczej tak zostanie. Miejsce montażu tej spężynki widać na zdjęciu. Po zamontowaniu zamka i złożeniu drzwi wszystko działa OK.
-
demontaż obudowy kierownicy
U mnie są te śruby na zwykły imbus (sześciokąt)
-
problem z dmuchawą
Kiedyś miałem taki przypadek ale w Audi 80, z tym że działała na 1, 3 i 4 natomiast 2 było zepsute. Nie naprawiłem tego bo się przyzwyczaiłem ale myślę że może coś być w wyłączniku.
-
demontaż obudowy kierownicy
Może te fotki coś Ci pomogą. Tak jak napisał kolega ..::KoNik::.. ti nic trudnego.
-
Jakie świece?
Polecam NGK. Tutaj masz szukaczkę to sobie dobierz: NGK - Wyszukiwarka produktów
-
Wyciek płynu chłodniczego
Może jeszcze dorzucę schemat którego nie znalazłeś:
-
Gotuje się woda po wymianie termostatu
Przerabiałem niedawno temat wymiany pompy. Też się wirnik obracał. Wsadziłem pompę Ruville, dałem 130zł
-
Zalety wycięcia katalizatora w Audi A4 B5 1.9TDI
Zaleta - można sprzedać stary katalizator i mieć za to pół baku paliwa Wada - zatruwanie środowiska ale jak komuś bardzo zależy na środowisku to niech na poczet katalizatora wsadzi kilka drzew i powinno sie zrównoważyć :-)
-
filtr kabinowy
Czy to z węglem czy bez to raz do roku to minimum. Zresztą wystarczy co jakiś czas zajrzeć na filtr. Nie ma ustalonego przebiegu w kilometrach.
-
[B7 BKE] Kasowanie inspekcji po wymianie oleju.
Jak najbardziej polecam pociągnięcie przewodu od skrzynki bezpieczników i oczywiście bezwzględnie zastosować bezpiecznik. Po drugie przecież w bagażniku nie ma stałego +12V, napięcie pijawia się tam tylko jak włączysz światła. A gdybyś nawet podłączył to do którejś lampy i gniazda używał w czasie jazdy, np podłączysz lodówkę i pojedziesz na wakacje to nawet jak dasz większy bezpiecznik to możesz wypalić styki we włączniku świateł bo będzie za duże obciążenie. Tak że nowy osobny kabel i osobny bezpiecznik będzie rozwiązaniem niezawodnym i bezpiecznym. Pod skrzynką z przekażnikami można znaleźć dobry "+" i podłączyć.
-
filtr kabinowy
Dla samochodu nie ma różnicy czy filtr jest w węglem czy bez. Różnica jest dla pasażerów, filtr z węglem jest wskazany dla alergików, poza tym lepiej neutralizuje przykre zapachy z zewnątrz a filtr bez węgla zatrzymuje tylko kurz i śmieci. Z tego co wiem to filtr z węglem jest prawie 100% droższy od zwykłego.
-
Gotuje się woda po wymianie termostatu
Jak wyjmiesz termostat to wsadz palec głęboko do pompy aż poczujesz wirnik i sprawdz czy dasz radę nim obrócić. Jak się obróci to pompa do wymiany a jak jest OK to go nie dasz rady ruszyć.
-
Gotuje się woda po wymianie termostatu
Skoro przed wizytą u elektryka było wszystko OK to układ sam się nie zapowietrzył więc można to wykluczyć. Sprawdzałeś czy stary termostat otwierał się czy nie? Jeśli się otwierał to prawdopodobnie padła pompa wody czyli obrobił się wirnik (sam miałem niedawno taki przypadek) i niepotrzebnie wymieniałeś termostat. Jeśli natomiast stary termostat rzeczywiście padł to możliwe że nowy założyłeś "do góry nogami" - da się tak zamontować ale nie będzie działał. Ostatecznie nowy termostat też mógł się trafić felerny i przed montażem też należało go sprawdzić.
-
Co to jest za element?
To urządzenie jest w drzwiach kierowcy, jak zdejmiesz boczek to go widać. Doszukałem się jednak że ten element to jest sterownik do centralnego zamka i do ogrzewania bębenka zamka. Numer części to 4A0 959 981 A. Tylko dalej nie wiem do czego służy ten przycisk z boku.
-
Co to jest za element?
Czy ktoś wie za co odpowiada urządzenie na zdjęciu. Co jest jego zadaniem i do czego służy przycisk który zaznaczyłem strzałką?
-
Wymiana pasków od alternatora itd
Ukrytych śrub nie ma i do wszysykich jest dobry dostęp, najpierw zdemontuj zderzak a potem odkręć śruby w tych miejscach które zaznaczyłem na zdjęciu żółtym kolorem. Dodatkowo po bokach są jeszcze dwie śrubki którymi przykręcony jest błotnik (nie widać ich na zdjęciu). Ps. U mnie jest klima więc jeszcze musiałem odsunąć na bok skraplacz co widać na zdjęciu. Jak nie ma klimy to mniej roboty.