Treść opublikowana przez wojtek79
-
Padnięta pompa paliwa 1.8 ADR
Tak, podaj 12V na bezpiecznik 28 i słuchaj czy pompka się odzywa. Jeśli chodzi o przekaźnik to jest to nr 6.
-
[ADR] Szarpie na wysokich obrotach.
Pisał na początku że odłączył sondę i było bez zmian. Chyba że padła na amen to wtedy bez znaczenia czy podłączona czy nie.
-
Wyciek z króćca wody
Ten zaznaczony czerwoną strzałką
-
Jakiś syf na termostacie
Po konsultacjach stwierdzono że kiedyś był wlany uszczelniacz wycieków i z tego się zrobił korek. Gdzieś się zbierało a jak się urwało to przypłynęło do termostatu.
-
Szarpanie , przerywanie
Miałem dokładnie tak samo ale w 1.8, ADR, winowajczynią okazała się cewka zapłonowa.
-
Padnięta pompa paliwa 1.8 ADR
bezpiecznik nr 28 dobry?, podaj na krótko +12V do bezpiecznika nr 28 i słuchaj czy pompa ruszy.
-
Wyciek z króćca wody
jak popuścisz wąż od chłodnicy to płyn zleci z chłodnicy a w bloku silnika zostanie i jak tam z tyłu odkręcisz to będzie się lało. Nie wiem jaki jest dostęp w AFN ale lepiej odkręcić wąż przy chłodnicy oleju i łapać do butelki.
-
Problem podczas hamowania auta (Stukanie)
Jedź na stację diagnostyczną, wjedź przodem na rolki a diagnosta niech ci je włączy ale nie naraz tylko niech włączy najpierw lewe a potem prawe rolki a ty siedź w aucie, hamuj i słuchaj gdzie stuka.
-
Gdzie macie gaśnicę?
U mnie gaśnica jest w kole zapasowym. Mam butlę w miejscu koła więc koło leży w bagażniku. Razem z gaśnicą leży sobie linka holownicza i kable rozruchowe w razie czegoś. Całość w pokrowcu.
-
Problem podczas hamowania auta (Stukanie)
Chodzi o przód czy tył? Jak z przodu to może przegub się tłucze, chociaż przegub to raczej przy ruszaniu się odzywa.
-
[ADR] Szarpie na wysokich obrotach.
Stawiam na uszkodzenie cewki zapłonowej. Jak masz skąd załatwić to podmień cewkę i jedź sprawdzić,
-
Jakiś syf na termostacie
Tak to wyglądało. Żaden myk nie wchodzi w grę, auto mam długo i termostat kiedyś osobiście zakładałem.
-
Jakiś syf na termostacie
Wymieniając uszczelkę termostatu zauważyłem na termostacie coś co mnie zaniepokoiło. Termostat może nie zatkany ale przepływ przez niego ograniczony. Chciałem to usunąć patyczkiem bo myślałem że to jakaś maź lub coś podobnego. Okazało się jednak że to jest jakby gumowe i było zaciśnięte w termostacie. Aby to usunąć musiałem termostat zagotować na kuchence żeby się otworzył i dopiero usunąłem to "ciało obce". Czy ma ktoś pomysł co to mogło być i skąd się w ogóle wzięło w układzie chłodzenia?
-
przewody odmy silnika apt 2000 rok
Ja mam silnik ADR ale to chyba będzie to samo. U mnie rozsypało się kiedyś to kolanko plastikowe. Widać na nim taki jakby zgrzew i to puściło.
-
Abs Włączą Się Gdy Delikatnie Wcisnę Pedał Hamulca.
Podepnij VAG. Sądzę że któryś z czujników ABS umarł
-
Zacisk Hamulcowy
Jak nikt nie zmieniał zacisków to masz żeliwne 100%, korpus zacisku hamulcowego strona lewa 8D0 615 423, strona prawa 8D0 615 424
-
Podpięcie Sterownika Centralnego Zamka
Zobacz to, powinno pomóc ale uwaga: podłączałem takie coś koledze w a4 avant rok chyba 99 i było tak że w tym opisie w punkcie 5 jest napisane o kablu niebiesko-czerwonym a jak się z tym bawiłem to okazało się odpowiedni kabel to czerwono-brązowy. Masz tu link: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/43965-all-b5-podlaczenie-sterownika-centralnego-zamka-opis-i-zdjecia/?hl=%2Bpod%B3%B1czenie+%2Bcentralnego+%2Bzamka,
-
co to za czesc nr orginału
Ten numer to nie numer części. Numer części oryginalnej to 9 cyfr + ewentualnie litera.
-
Problem z odpaleniem
Zacznijmy od podłączenia VAG. Powodów może być wiele
-
Ubytki płynu
Jeżeli uszczelniacz to kup w płynie a nie w proszku. Ja kiedyś użyłem uszczelniacza w płynie - firmy klen flo - taka zielona buteleczka. Zadziałał i mogę polecić.
-
Ile pokazuje ładowanie akumulatora
Mam już drugi alternator na podmiankę ale na razie nic nie robię bo się pochorowałem i jestem na zwolnieniu. Auto stoi w garażu. Jak dojdę do siebie to wymienię i napiszę o efektach. Wymieniłem alternator i teraz tak: w czasie jazdy napięcie mam w średnio w granicach 14,0 do 14,3 V czyli moim zdaniem bez zastrzeżeń. Jednak akumulator po nocnym postoju dalej ma napięcie 11,7 do 11,8 V. Jednak rozrusznik dobrze kręci i silnik od razu odpala. Jak już odpale to napięcie wyskakuje do 14,56 V lecz po kilku minutach schodzi do wartości około 14,20 V. Podjechałem do elektryka w celu sprawdzenia akumulatora i wyszło na wydruku: Dobry - Doładuj, a poniżej: Stan techniczny akumulatora 88% , stan naładowania 32%. Elektryk stwierdził że alternator dobrze pracuje ale kazał podłączyć prostownik w celu doładowania. Tak też uczyniłem i po doładowaniu akumulator stał odłączony i po kilkunastu godzinach miał napięcie 12,45V. Podłączyłem go do samochodu i jeździłem. Mierzyłem napięcie co rano i codziennie napięcie było niższe i po kilku dniach jest znowu 11,8 - 11,7. Rozrusznik kręci dobrze i nie ma kłopotów z rozruchem.
-
Problem z Klimatyzacją
Prawdopodobnie zmienił ci skalę stopni z Celsjusza na Fahrenheita. Użyj kombinacji klawiszy na panelu klimatronika: wciśnij i trzymaj klawisz "obieg zamkniękty" i trzymając go wciśnij klawisz +, ten co zwiększasz temperaturę.
-
Ile pokazuje ładowanie akumulatora
Mam już drugi alternator na podmiankę ale na razie nic nie robię bo się pochorowałem i jestem na zwolnieniu. Auto stoi w garażu. Jak dojdę do siebie to wymienię i napiszę o efektach.
-
Ile pokazuje ładowanie akumulatora
Nie mam podgrzewacza płynu. Bezpośrednio na alternatorze mam takie samo napięcie jak na akumulatorze.
-
Ile pokazuje ładowanie akumulatora
Temperatuza zewnętrzna około 8 stopni na plusie (auto stało w garażu), silnik był całkowicie zimny, nie uruchamiany od dwóch dni.