Treść opublikowana przez wojtek79
-
Problem z nawiewem na szybę , ciepłym powietrzem, migający klimatronik
Miga bo się rozkodował. Sądzę że wystarczy go zakodować i będzie OK.
-
Brak oświetlenia wnętrza po wyjęciu kluczyka
U mnie zapala się w momencie wyjęcia kluczyka a sporadycznie się zdarza że zaświeci się od razu po zgaszeniu silnika nawet bez wyjmowania kluczyka.
-
wymiana rozrządu w APT
Na pewno się ściąga. Ja też nie wymieniałem ani razu pompy przy wymianie paska rozrządu, niestety pompa wyzionęła ducha przy 298 tyś. km. (jak się okazało była oryginalna z 95-go roku) Do wymiany pompy nie dość że ściąga się przód to jeszcze trzeba zrzucić pasek rozrządu.
-
Maska obciera o wycieraczkę
Pomyślę nad tym ale auto mam 9 lat i nigdy nie miałem takiego przypadku. Nie wiem co się mogło rozregulować. Nie będzie dobrze bo wycieraczka będzie wysoko na szybie a w czasie pracy będzie uderzać w uszczelkę przy słupku.
-
Klimatronik
a nadmuch jest czy też nie ma? Regulacja nogi - kratki - szyba chodzi?
-
Pasy się nie zwijają..
U mnie też niechętnie się zwija pas ale tylko od kierowcy. Pisałem o tym gdzieś na forum i dostałem poradę aby pas rozwinąć, wymyć wodą z mydłem i wysuszyć. Średnio pomogło Kółeczek brakuje ale dziurki w pasach są. Kup nity kaletnicze i zaklep w te dziurki. To mało rzuca się w oczy ale przynajmniej wygodnie się pasy zapina bo nie trzeba szukać klamerki.
-
Maska obciera o wycieraczkę
Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy podnoszeniu maski delikatnie obciera ona o ramię lewej wycieraczki. Tak dosłownie ją tylko muska ale jednak widać miejsce w którym obciera. Pooglądałem wszystko czy nie ma śladu żeby się coś przesunęło czy jak. Maska leży ładnie i równo w każdym miejscu. Chciałbym rozwiązać ten problemik ale na razie nie mam pomysłu.
-
[ADR] Szarpie na wysokich obrotach.
Podmieniałeś cewkę zapłonową jak sugerowałem wcześniej?
-
Silnik nie wchodzi na wysokie obroty, jaka może byc przyczyna?
Musisz zdjąć kierownicę i jak zdejmmiesz to pod kierownicą ukażą się śrubki które trzeba odkręcić żeby zeszły te obudowy. Podczas demontażu obudowy napotkasz też 2 śrubki do których najlepiej mieć śrubokręt przegubowy bo trudny dostęp do nich jest.
-
Wyciek z króćca wody
Coś tam ktoś kiedyś kombinował, po co tam silikon w ogóle, tam ma być oring 32 x 4 i zapinka z drutu i ma trzymać.
-
Audi A4 B5 '99 przekaźnik klaksonu
Odkręć osłonę nad kolanami kierowcy, tam są przekaźniki i ten od klaksonu masz w najniższym rzędzie, drugi od lewej.
-
Brak ładowania tylko na zimnym silniku w A4 B5
Wygląda mi to na problem z diodami prostowniczymi w alternatorze (któraś jest uwalona i robi problemy). Może też być uwalone uzwojenie ale to mniej prawdopodobne. Oddaj altka do speca bo szkoda tego nowego akumulatora.
-
Silnik nie wchodzi na wysokie obroty, jaka może byc przyczyna?
marcin19860430, zainteresowałbym się kablami świec zapłonowych.
-
Jakiś syf na termostacie
Właśnie dużo syczy, mniej więcej tyle co przy otwieraniu wstrząśniętej Coca-coli. Płyn podnosi się ale dużo, jakbym nie zakręcił korka to wywaliło by płyn ze zbiorniczka. Jak na razie pracuję nad tym i jak wyjdę na prostą to napiszę.
-
Odpływ wody - wężyk
To od akumulatora odpadło. Pewnie z prawej lub z lewej strony akumulatora masz taki mały króciec i tam ma być wpięty ten wężyk.
-
Silnik nie wchodzi na wysokie obroty, jaka może byc przyczyna?
16518 - PO134 - jak pamiętam błąd sondy lambda a co do błędu 17978 P1570 to jest opisane tutaj ale po angielsku: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17978/P1570/005488
-
dochodzi do 103C podczas jazdy
Sory, jakoś się zaczytałem a nie zwracałem uwagi na datę.
-
dochodzi do 103C podczas jazdy
A czy czasem nie zatkana chłodnica? Może ma mały przepływ i nie nadąży odpowiednio schładać płynu.
-
[ADR] Szarpie na wysokich obrotach.
Moim skromnym zdaniem - nie.
-
Jakiś syf na termostacie
. Żaden myk nie wchodzi w grę, auto mam długo i termostat kiedyś osobiście zakładałem. Czy myślicie że tego syfu może być więcej. Objaw mam taki że jest duże ciśnienie w układzie chłodzenia a chłodnica nie jest cała gorąca. Patrząc na klimatronic to w czasie jazdy utrzymuje się temperatura 97 do 104. Czy mogłoby to wskazywać na zapchaną chłodnicę (termostat mam sprawny). Czy ciśnienie w układzie chłodzenia może brać się z intensywnego parowania płynu? Po przejechaniu 20km zbiornik wyrównawczy jest napompowany jak balon. PS. Nawet jak na blacie 104 stopnie to się nie załączył wentylator.
-
Dziwny problem z ładowaniem
Coś mi się zdaje że miernik masz .uszkodzony
-
Kabel plusowy od alternatora do auta
Rozumiem że chodzi ci o ten gruby kabel. Od alternatora kabel biegnie za silnikiem i do rozrusznika a od rozrusznika do akumulatora.
-
UNIWERSALNY CENTRALNY ZAMEK PROBLEM TYŁ DRZWI
Nie wiem jak to masz połączone, więc nie powiem czy dobrze czy źle bo nie widzę. Zakładam że zamek masz elektryczny. Jeśli jednak w momencie zamknięcia tylne drzwi próbują się choć troszkę zamknąć ale się nie zamykają to może się okazać że siłowniki są za słabe i trzeba założyć siłowniki o większej sile uciągu.
-
Padnięta pompa paliwa 1.8 ADR
Jak wyciągnąłeś przekaźnik to podłącz do niego napięcie i słuchaj czy będzie pstykał. Jak pstyka to znaczy że cewka działa więc należy sprawdzić czy styki robocze działają.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
Każde drzwi mają wyłącznik który po ich otwarciu daje sygnał masy do oświetlenia wnętrza. Do lampki w drzwiach podaj stały "+" a minus weź właśnie z wyłącznika. Oczywiście musisz wstawić też diodę prostowniczą na kabelku który uruchamia oświetlenie wnętrza. Diodę musisz dać w każdych drzwiach. Jak nie dasz diod to po otwarciu jednych drzwi zaświecą się lampki w każdych drzwiach. ********************* Masz tu taki byle jaki schemat, myślę że załapiesz o co chodzi.