Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekkie stuknięcie przy zmianie z 1. na 2. bieg


dliwski

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem to wczoraj. Wcześniej też się zdarzało, ale rzadziej - teraz dość często. Przy zmianie z 1. na 2. bieg słychać stuknięcie, ale nie metaliczne/twarde tylko dość miękkie, jakby butelka przewalała się w bagażniku. Jeśli powoli wrzucam bieg to nic nie stuka. Przy zejściu z 3 na 2 też cisza i przy innych biegach 3/4/5 też nic nie słychać - tylko z 1 na 2. Poduszki silnika/skrzyni?


Podbijam. Problem występuje raczej przy rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny objaw ale dotyczy biegów 1 i R. Słychać to najczęściej na parkingach jak się manewruje czyli jak z R daję na 1 lub z 1 na R to stuka. Nie diagnozowałem tego ale myślę że to coś w skrzyni w środku. Na razie się przyzwycziłem i tak ma już dość długo. Może kilka lat. Objaw nie nasila się więc nie szukam kosztów.

Dodam też że czasami ciężko mam wrzucić wsteczny. Doszedłem nawet do tego że jak wyjeżdzam z garażu lub parkingu to zanim odpalę silnik to wrzucam wsteczny, bo na zgaszonym silniku wsteczny wchodzi gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie puknięcie przy wrzucaniu jedynki. Szukam co to może być... trochę mnie to denerwuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na kanał z osobą towarzyszącą i wszystko będzie wiadome skąd dochodzą niepokojące dzwięki.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuknięcia mają miejsce tylko w trakcie jazdy. Jak stoję na światłach i wrzucam 2. bieg to jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że albo poduszka od skrzyni, albo łapa od skrzyni i ewentualnie któraś ze śrub pomiędzy skrzynią a silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...