Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie dobrać Et na przód a jakie na Tył przy feldze 18" i 8,0"


kileeer

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:

Planuję zakup nowych felg, wiec mam możliwość zakupu konkretnych jakie mi pasują, wiem że z tylu wejdzie większe et niż na przód ale nie wiem na ile mogę sobie pozwolić, aby wysunąć koła jak najbardziej się da...

Planowałem felgi 18" o szerokości 8.0" i Et 29 zawieszenie mam 1BE ale dość nisko siedzi.

bo moge jeszcze dać Et 30 przy feldze 8,0" Tylko czy przód nie bedzie mi wystawał? :wtf:

opona będzie standard 225/40/18

PS. Gdyby ktoś miał taką konfiguracje to mógłbym się pochwalić zdjęciem jak to wygląda.... :D

Edytowane przez kileeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga ze współczynnikiem ET 30 bedzie wystawać na zewnątrz o 1 milimetr więcej niż ta ze współczynnikiem ET29. To tylko milimetr różnicy, bedzie to niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Planuję zakup nowych felg, wiec mam możliwość zakupu konkretnych jakie mi pasują, wiem że z tylu wejdzie większe et niż na przód ale nie wiem na ile mogę sobie pozwolić, aby wysunąć koła jak najbardziej się da...

Planowałem felgi 18" o szerokości 8.0" i Et 29 zawieszenie mam 1BE ale dość nisko siedzi.

bo moge jeszcze dać Et 30 przy feldze 8,0" Tylko czy przód nie bedzie mi wystawał? :wtf:

opona będzie standard 225/40/18

PS. Gdyby ktoś miał taką konfiguracje to mógłbym się pochwalić zdjęciem jak to wygląda.... :D

Witaj,

Z tyłu ET30 przy 8 cali będzie fajnie i nic nie powinno obcierać przy sporym obniżeniu, nie ma sensu niżej schodzić z ET.

Na przodzie przy 8 calach szer. zostaw ET 35 i będzie super,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Et 30 z przodu przy 8" jak bedzie? bedzie wystawać? Bo cholera wszyscy sprzedawcy nie chcą sprzedac różnych Et ...i bede musiał zdecydowac sie na takie same Et z przodu jak i z tylu.

Edytowane przez kileeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Et 30 z przodu przy 8" jak bedzie? bedzie wystawać? Bo cholera wszyscy sprzedawcy nie chcą sprzedac różnych Et ...i bede musiał zdecydowac sie na takie same Et z przodu jak i z tylu.

A kolega zapomniał że przy quattro et powinno być to samo...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et przy quattro nie ma znaczenia, profil opony i rozmiar kół, tak ze względu na system różnicowy napędu

No i decyzja padła na 18" z et 29 i feldze 8" pasuje idealnie. Opona 225/40 nic nie przyciera jest gira... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies foto?

bo mam na oku identyczne fele i się zastanawiam jak przód wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4d01d2d77949.jpg

zawias 1BE nie wiem na ile jest obniżony tak naprawdę

cb01547baab3.jpg

tył

d0f4f39b9dcc.jpg

przód


Opona 225/40r18 Dunlop Sp sport maxx RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt elegancki :wink: Tylko przy takiej szerokości o wiele łatwiej jest coś zdziałać. Przy kołach powyżej 9' już trzeba pilnować żeby nie tarło ani z jednej ani z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt elegancki :wink: Tylko przy takiej szerokości o wiele łatwiej jest coś zdziałać. Przy kołach powyżej 9' już trzeba pilnować żeby nie tarło ani z jednej ani z drugiej strony

4d01d2d77949.jpg

zawias 1BE nie wiem na ile jest obniżony tak naprawdę

cb01547baab3.jpg

tył

d0f4f39b9dcc.jpg

przód

Opona 225/40r18 Dunlop Sp sport maxx RT

witam, przy tym et29 jak jezdziles to obtarla Ci kiedys opona o nadkole? i czy jezchales z wielkim obciazeniem, 5 osob i bagarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, nic mi nie obciera, komplet osób mialem i byli, git, bagażu nie miałem. Ale nie powinno nic obcierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Podłączę się na chwilę.

Obecnie mam felgi 7,5x18 ET36. Koła 225/40/18.

Przód jeszcze jakoś wygląda ale tyłowi trochę brakuje. Jaki dystans się wpasuje żeby koło mniej więcej się zrównało z błotnikiem z tyłu?

10mm na stronę czy jeszcze więcej?

Dzięki.

Póki co wygląda tak:

IMG_4924.jpg

IMG_4925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz i daj tak jak Ci pasuje, możesz mieć wysunięte bardziej lub mniej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...