Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie jest czujnik temperatury płynu chodzącego Audi A4 B5 1.6 ADP


MateuszJam

Rekomendowane odpowiedzi

WItam gdzie znajduje się czujnik temperautry cieczy chłodzącej bo potrzebuje go wymienić a mam mały dylemat ;)

bo znalazlem jedną czarną wtyczkę 4 piny i pod nią jest niebieska 2 piny :)

Pozdrawiam

bgbh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Wgl nie pokazuje mi temperatury albo wkazówka podniesie się na 65 C i tyle, silnik sie nie gotuje, rurki są ciepłe od chłodnicy i myślę że to wina czujnika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna wtyczka bierz czarny czujnik, odradzam te made in luxemburg mi 2 nie dzialaly dopiero zmiennik oryginalu pokazuje ok temp. Wymieniaj na zimnym silniku bez odkrecania korka zbiornika plynu chlodzacego wtedy nawet nie bedzie ubytku plynu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wgl nie pokazuje mi temperatury albo wkazówka podniesie się na 65 C i tyle, silnik sie nie gotuje, rurki są ciepłe od chłodnicy i myślę że to wina czujnika

Przy tych objawach może jeszcze być termostat. Może puszczać za szybko płyn do chłodnicy. Rurki od chłodnicy są ciepłe, ale kiedy? Bo generalnie powinny być ciepłe, ale kiedy silnik dopiero jest w okolicach temp roboczej. Najlepiej sprawdzić na kompie temp na silniku i sprawdzać (nawet ręką przewód do chłodnicy lub samą chłodnicę) w którym momencie termostat puści. Jak puści przy 60-80 stopniach na silniku to za szybko i to on jest winowajcą. Auto szybko łapie temp. w środku po odpaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhinbac dzieki za wskazówkę

s3ns nie mam mozliwości podpięcia do komputera, ciepłe są po jakieś 15 minutowej jeździe

A co do temperatury w srodku nie ma problemu tylko trzeba dac nawiew troche wiekszy i leci cieple

Chciałbym sie za to sam zabrać ale szkoda mi wymieniać naraz czujnika i termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu od razu wymieniać wszystkiego :)

Zaproponowałem termostat bo sam napisałeś że wskazówka leży albo się podnosi na te 65 st. co wskazywałoby że coś tam czujnik jednak pokazuje. Też miałem awarię czujnika temp to u mnie wskazówka albo leżala na min albo wskazywała pernametnie 90 co bym nie robił z autem. Okazało się że poprzedni własciciel wsadził nie orginał (facepalm)

Czyli nagrzewa się bez problemu po odpaleniu? Posprawdzałbym jeszcze troche te przewody i chłodnicę na Twoim miejscu. Komputer prawie w każdym serwisie za jakąś symboliczną opłatą podepną. Sprawdziłbyś w jakim stanie jest termostat. Jak ok to wtedy najprawdopodobniej czujnik ...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej tak zrobię i podjade do mechanika

Wielkie dzięki za pomoc i do usłyszenia ;)

Dam znać co wymieniłem moze komus sie to przyda

Edytowane przez MateuszJam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia.

No pewnie, zazwyczaj powinno sie pisać na koniec rozwiązanie problemu, aby forum było potem bardziej pomocne wszystkim :)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik, kupiłem używkę na szrocie (czarny 4 pinowy ale z audi 1.9tdi)

Wygląda tak samo ale temperatura podnosi sie zawsze ale tylko do 70 stopni

Czy to przez jakiś błąd którego trzeba skasować albo kupilem uszkodzony czujnik albo

zły montaż ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy kolejnym czujniku jest podobnie, to obsatwaiłbym termostat na który stawiałem od początku. Sprawdzałeś czy chłodnica jest ciepła przy tych 70 st? Jak tak to na 90% bedzie termostat

Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...