Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik źle pracuje


iiyama.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu poskładałem silnik do kupy - wymiana zaworów i reszty dupereli po urwanym pasku rozrządu http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/pekniety-pasek-rozrzadu-250759/- i od tej pory 1 tłok nie pracuje jak powinien. W zasadzie świeca ma czarny nagar, ale kiedy przytkam wężyk gazu do 2 tłoka nie ma żadnej różnicy, kiedy przytkam 3 pozostałe silnik gaśnie. Kiedy silnik jest zimny to całe auto aż się trzepie. Słychać w okolicach kolektora ssącego jakieś 'cykanie' przewody posprawdzane nie zauważyłem żadnego lewego powietrza. Kiedy się rozgrzeje praca jakby wracała do normy. Zauważyłem też spadek mocy nawet na rozgrzanym silniku. Co mogło pójść nie tak?

Jestem już trochę zdesperowany bo 2 tygodnie nie mogę spokojnie jeździć także prosiłbym o wypowiedzi w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ze szczelnością zaworów ?? przylgnia, luzy itp.???

jak hydro ?? przy zerwanym pasku mogły dostać:/

a może i tłok uszkodzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzów nie ma, tłoki ok. Dowiedziałem się, że może to być skrzywiony wałek albo też zatkany kanał bo olej jest za gęsty - 10W40 Castrol. Jest taka możliwość?

---------- Post dopisany 29-11-2012 at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany 24-11-2012 at 23:50 ----------

Okazało się, że sprężyna pod zaworem ssącym poszła w pi...u. Teraz wymiana i mam nadzieje, że Emmy wróci do formy :).

Myślę, że temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...