Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 1.9 TDI 130 KM] Brak mocy przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Szanownych Forumowiczów,

Przy ruszaniu moje autko strasznie wolno rusza, jakby straciło moc. Turbina załącza się i wtedy jest lepiej. Startując jednak muszę strasznie gazować, żeby silnik nie zgasł.

Z błędów odczytałem, że turbina ma problem:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
           P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Logi dynamiczne:

Log (0 - 003,003)

Log (1 - 008)

Log (2 - 011)

Log (3 - 013)

Może wykresy więcej Wam powiedzą:

003: 003ax.png

008: 008is.png

011: 011ye.png

013: 013ai.png

Nie wiem czy to ma związek ale maksymalna temperatura, jaką udało mi się uzyskać od dłuższego czasu to ok. 70 st. C. W logach nie mam żadnych błędów dot. temperatury.

Autko:

A4 B6 1.9 TDI 130 KM

Pozdrawiam,

kan

P.S. Nie wiem czy mam typ silnika AWX. :shock3:

Żeby nie było, że chcę tylko brać :facepalm: to poniżej zamieszczam skrypty, dzięki którym można w dość prosty sposób zrobić logi w opensource'owym programie gnuplot. Jedyne co należy zrobić to zapisać skrypt w tym samym katalogu co log. Przykładowy skrypt poniżej:

set   autoscale                        # scale axes automatically
unset log                              # remove any log-scaling
unset label                            # remove any previous labels
set datafile separator "," 
set xtic auto                          # set xtics automatically
set ytic auto                          # set ytics automatically
set y2tic auto 
set title "011"
set xlabel "Time"
set ylabel "Engine speed"
set y2label "D.cycle MAP"
set key center bottom
set grid
plot "LOG-01-011-xxx-xxx.csv" every::8::42 using 2:3 title "Engine speed" with lines, \
    "LOG-01-011-xxx-xxx.csv" every::8::42 using 2:4 axes x1y1 title "Spec. intake press." with lines, \
    "LOG-01-011-xxx-xxx.csv" every::8::42 using 2:5 axes x1y1 title "Actual intake press" with lines, \
    "LOG-01-011-xxx-xxx.csv" every::8::42 using 2:6 axes x1y2 title "D.cycle MAP." with lines

Opublikowano

sprezarka do czyszczenia , termostat do wymiany to tak na poczatek

Opublikowano
  • Autor

Motyla noga, liczyłem na popsuty N75... Czy to na pewno sprężarka? Silnik ma problem jeszcze zanim turbo się załączy. :/

Opublikowano

Motyla noga zrob komplet logów statycznych.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za odpowiedź, poniżej zamieszczam logi statyczne.

Dodam, że na basic settings podczas logowania mrugała dioda od świec żarowych - czy jest to spowodowane tym, że silnik nie osiąga właściwej temperatury roboczej?

Log (0 - 000)

Log (0 - 000)

Log (1 - 003)

Log (1 - 003)

Log (2 - 008)

Log (2 - 003)

Log (3 - 011)

Z góry dziękuję za pomoc! :travolta:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.