Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z doborem felg


pietrach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłęm dzisiaj felgi 16 calowe lecz niestety się zawiodłem gdyż z przodu hamulce za duże. ktoś mi mówił ze mam pakiet zawieszenia czy i hamulce też SLINE, w wulkanizacji mi doradzili zeby kupić zimowe na felgi co mam teraz tj 18 cali 225\40 z tym się wiąze moje pytanie, czy jeżeli ma się quattro to lepiej zakładać komplet 4 takich samych opon czy można założyć 2 parki ?

a może da się gdzieś znależc stalówki które będą pasowały ?? tamte bodajże były ET40

jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli się założy dystanse na przednią oś to coś pomoże przy tych 16 ?

dziękuję za przyszłe odpowiedzi, pozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Miałem letnie fabryczne 235/45/r17 ET45. Kupiłem stalowe na zimę 16 cali ET 45 i mi się nie zmieściły zaciski. Tzn. średnica felgi jeszcze byłaby ok na styk ale bok zacisku obcierał. Przy mniejszym ET byłoby chyba dobrze. Co dziwne felgi aluminiowe 16 cali ET45 (takie mam teraz na zimę) pasują z minimalnym luzem.

Ja mam średnicę tarcz coś około 320 mm z przodu. Jakie są u Ciebie? Obciera Ci bok zacisku czy też średnica felgi za mała?

Przy quattro wszystkie oponki takie same powinny być. To moja pierwsza zima z quattro i do napędu na 1 ośchyba nigdy nie powrócę (o ile środki pozwolą;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powiadasz że jak quattro to 4 te same ... nie wiem jaką mam srednice tarcz. ale zaciski są poprostu duże ogolnie i za duze do 16, przez dziurki od felg mogła wychodzić końcówka zacisku o tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy chyba ten sam rozmiar hamulców, bo u mnie też przez dziurki od felgi stalowych wychodził zacisk i obcierał (chodzi dokładnie o felgę stalową 16 cali, szerokość 7, ET45). Na alu 16 nie ma problemu (też szerokość 7, ET45) ale to pewnie konkretny model felgi trzeba by przymierzyć.

Gdybyś dał dystanse to pewnie byłoby ok. Tylko musiałbyś poczytać/popytać bardziej doświadczonych ile max można Twoją felgę odsunąć. Mi się coś obiło o uszy (wulkanizator wspominał, że dzwonił do ASO), że z ET można zejść do min. 32 w A4 (można wybierać z przedziału 32 do chyba 48), więc jak masz ET40 to mógłbyś założyć dystans max 8mm. Albo najbezpieczniej sam zadzwoń do ASO to może Ci powiedzą.

Tylko dobre dystanse też kosztują (tanie są niebezpieczne ponoć), więc może od razu kupić inne felgi a te zutylizować na allegro ( ja swoje odsprzedałem 100zł drożej jak kupiłem;) ) .

Osobiście poszukałbym używanych felg alu oryginalnych audi od starszych modeli. Kosztują niewiele więcej od używanych dobrych stalowych+kołpaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...