Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kodowanie radia z Seata

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zmieniłem Concerta na radio z Seata - wszystko gra ok, ale profilaktyczny skan Vagiem wykazał nastepujące błędy:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 6L0 035 186 C

Component and/or Version: seat s04 GRO 6 37

Software Coding: 00403

Work Shop Code: WSC 06402

2 Faults Found:

00853 - Loudspeaker(s): Rear

36-00 - Open Circuit

00857 - CD Changer Unit (R41)

49-00 - No Communications

O ile 00853 to przewody tylnych głośników do sprawdzenia, to ten drugi mówi o błędnym kodowaniu (nie posiadam zmieniarki, choć dziwne że skanowanie jak podłaczony był concert tego błedu nie wykazało...). Znalazłem post ze wskazówkami kodowania, chciałem tylko upewnić się że z radiem z Seata ma być tak samo:

00?xx: Speakers

0 = Sound System (No passive Speakers)

1 = 1 passive Speaker (Front Left for Bose Sound System with Telephone)

2 = 2 passive Speakers (Front) and 2 active Speakers (Rear)

5 = 2 passive Speakers (Front) and no active Speakers (Rear)

Poliftowy B5 avant bez (chyba) bose = 5 tak? Nie sprawdziłem jeszcze jakie mam aktualne kodowanie ale tylne głośniki grają, choć dość cicho (pewnie przez pierwszy błąd) .

00x?x: Sound System Correction

0 = No Sound System (No Correction)

1 = Sound System (Bose)

Tu raczej 0 - z ciekawości, jak sprawdzić czy tego bose aby na pewno nie mam, po braku logo na maskownicy głośników?

00xx?: Configuration

+1 = Active/Remote Supplied Antenna

+2 = CD-Changer

+4 = Secondary Display (Board Computer/Navigation)

Mam tylko półfis, więc +4 odpada, zmieniarki nie mam więc +2 też nie będzie - pytanie o co chodzi z +1, o jakiej antenie mowa? W moim aucie są pozostałości telefonu (uchwyt w podłokietniku, moduł w boczku bagaznika) - to ma tu znaczenie czy nie? Antena wygląda zupełnie normalnie.

Pytanie bonusowe: tylne głosniki mam generalnie gdzieś, bo zależy mi tylko na stereo - jest możliwość wyłączenia ich przez kodowanie? Przednie pewnie ucieszyłyby się gdyby moc radia nie była tracona na tylne końcówki mocy (z drugiej strony fader mam ustawiony 100% na przód, więc może to załatwia sprawę?)

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Opublikowano

Co to za radio z seata?

Opublikowano
  • Autor

alana mp3

Opublikowano

Na stronie ross-tech niema kodowania pod twoje radio.

Spróbuj tego:

[h=2]Coding[/h]

  • 000?xxx: Radio Configuration I
    • +1 = IF-Output
    • +2 = Telephone (via CAN)
    • +4 = Multi-Function Steering Wheel (via CAN)

    [*]000x?xx: Speaker Channels

    • 0 = No passive Speakers (Sound System)
    • 2 = 2 passive Speakers (Front)
    • 4 = 4 passive Speakers (Front & Rear)
    • Tył masz pewnie aktywny więc wpisz 2

    [*]000xx?x: Sound System Correction

    • 0 = No Sound System (No Correction)
    • 1 = Sound System with Cloth Interior
    • 2 = Sound System with Leather Interior
    • 3 = Monsoon (USA only)

    [*]000xxx?: Radio Configuration II

    • +1 = Active/Remote Supplied Antenna
    • +2 = CD-Changer
    • +4 = CAN-Secondary Display (Board Computer/large Display)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Jarek (w sumie najbardziej za uświadomienie mi że rosstech ma swoje wiki, przydatna sprawa :D).

Radio przyjmuje kody 5-cyfrowe (maksymalnie do 32767), po zakupie było zakodowane jako 00403 - ostatnią cyfrę zmieniłem na 1 i bład zmieniarki zniknął; bawiłem się też 3 cyfrą - co ciekawe i 2 i 4 dawały ten sam rezultat (tylne głosniki grały) - jak to jest z aktywnym tyłem, avanty miały zawsze wzmacniacz?

Opublikowano

Przy fabrycznym radiu tak.

Opublikowano
  • Autor

Ok, czyli wyłączenie sygnału na tył i tak nic by mi nie dało - dzięki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.