Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana licznika z a6 do a4


dyryk84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi A4 B5 FL 2000r

mialem uszkodzony licznik nie znalazlem oryginalnego i sprawnego w 100% z a4 w wersji europejskiej wiec kupilem z a6. Powiedzmy ze operacja zakonczyla sie sukcesem bo odpala i wszystko działa tzn parawie :) wszystko.

- brak regulacji podswietlania zegarów (juz rozebralem liczniki i trzeba przelutowac sciemniacz) w a4 sciemnia sie w liczniku w a6 zewetrznym przełacznikiem.

- odwrotne wskazania poziomu paliwa rezystancja z plywaka jest odwrotna w jednym rosnie a drugim maleje w miare wzrostu paliwa w baku(trzeba przerobic plywak z a6 i wlozyc do a4) chyba ze ktos ma lepsze rozwiazanie??

- i najgorszy problem brak wyswietlania napisow z rds z radia na wyswietlaczu licznika. gosc co zmienial mi licznik twierdzi ze komputerowo jest wszystko ok ale niejestem tego pewien bo niemam vaga. twierdzi ze jakies kable moga isc inaczej i trzeba zamienic zapewne. jesli ktos sie orientuje prosze o pomoc z gory wielkie dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz na forum są już tematy jaki Ty rozpocząłeś. W licznik wlutowujesz potencjometr. Pływaka z a6 nie przerabiasz tylko go wstawiasz taki jaki jest. Jak nie znajdziesz takiego z a6 to kup z passata przed FL. Ja mam u siebie od passata i śmiga. Ważne żeby był od 1.9 TDI. Co do Fisa to szukaj dalej bo u mnie radio nie ori to i komunikatów nie oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brak wyświetlania rds na fisie to trzeba zmienić w którymś kanale adaptacje. Napisz do kolegi z forum kaju182 on to przerabiał ja mu vagiem ustawialem i rds wyświetla. Jeśli chodzi o wskazanie paliwa to raczej nic nie zrobisz chyba że coś z tym pływakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...