Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak pradu w centralnym zamku


Lo-buz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dosc nietypowy problem otoz, przestal dzialac centralny zamek. Stalo sie to w sumie nagle i nawet nie wiem w jakich okolicznosciach. Teraz trzeba sie za to zabrac bo otwierac i zamykac wszystkie drzwi samemu to bardzo uciazliwa sprawa. Bezpiecznik nr 6 sprawdzony i podmieniany, pompka rozebrana i wszystko wyglada ok. Miernikiem takim z zaroweczka sprawdzilem i nie ma pradu w wtyczce przy pompce. Sprawdzalem przy bezpieczniku owym miernikiem i rowniez sie nie zapala, nawet jak wciskam zamykanie/otwieranie. Centralny dokladany, sterownik raczej dziala bo slysze jak tyka oraz kierunku dzialaja i szyby sie zamykaja jak zamykam samochod - tyle mi sie udalo ustalic w te mrozne dni. A i jak zamykam z kluczyka to nie ma cisnienia i zamyka sie jak zwykly zamek. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy ci tym pomogę. Mi takie rzeczy zaczęły robić się po wymianie żarówki od podświetlania kabiny na diodowa,po powrocie do zwyklej dalej nie było prądu na pomoce(było tylko3,5A),ale zaobserwowałem ze jeśli zostawię otwarte drzwi na chwile to prąd wraca i światełko świeci. Rozebralem i przeczyscilem zamek od strony kierowcy oraz pompkę w bagażniku i zapuscilem kostki wd-40. Zamek w drzwiach ma dwie takie plastikowe "zapadki" jedna chyba biala odpowiada za światło w podsufitce a druga czarna za otwieranie i zamykanie.po przeczyszczeniu tego wszystkiego centralny działa juz ze 3miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk ze nic w aucie nie robilem, czasem mialem takie kwiatki ze musialem trzasnac drzwiami tylnimi aby sie wszystkie zamknely, ale z kluczyka zawsze sie zamykaly a teraz zero cisnienia w rurkach, szkoda ze krancowki sa w zamkach, w te mrozne dni ciezko tam dojsc. Pompke rowniez rozebralem, ale wyglada calkiem niezle co nie moge wykluczyc uszkodzenia na plytce. Zastanawia mnie ten prad a dokladnie jego brak. Sprawdzajac w bezpiecznikach w/w miernikiem z zaroweczka przeciez powinno sie zapalic przynajmniej gdy zamykam/otwieram samochod, a tu zero reakcji. Nie znalazlem nigdzie innego bezpiecznika a wszystkie inne sprzety dzialaja prawidlowo. Dokladac drugi plus aby sprawdzic ? Nie lubie troche takich wynalazkow ale w ten sposob dowiem sie czy faktycznie chodzi o prad. Co o tym sadzicie ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze podciągnięcie dodatkowego prądu nie powinno poszkoszic pompce,ale robisz to na własna odpowiedzialnos, bo nie jestem zwolennikiem takich rozwiazan. Weź sproboj tak, wyciągnij pompkę spod tapicerki wsadź kluczyk do zamka bagażnika i na otworzonej klapie przekrecaj w ta i spowrotem i nasluc**j czy słychać takie klikniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze, ale pompka nie rusza, cisza. A co do zamka od bagaznika to tak jak w zamkach z przodu, brak oporu tzw. cisnienia. A co do podlaczania dodatkowego plusa do pompki to tylko w celu sprawdzenia pompki, np. z tylnich swiatel czy tez z lampki podswietlenia bagaznika. Jak nie ruszy to znaczy sie pompka smietnik a jak ruszy to szukac przerwania w instalacji. Innego tu wyjscia nie widze :kwasny:

Ps. Jesli chodzi o wtyczke od pompki to maly bolec to plus czy duzy ? W ramach uscislenia :decayed: Bo druga wtyczka to od sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały bolec to jest plus- kolor kabla czerwono-niebieski.u mnie też nie było ciśnienia ale po przeczyszczeniu pompki i zamka w drzwiach kierowcy przekręcałem kluczyk w klapie i delikatnie stuknąłem pompką o rękę i nagle prąd wrócił co mnie zdziwiło i działa do dzisiaj.spróboj może pomoże i w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiazany..

Okazalo sie ze bezpiecznik, ale nie nr 6 tylko chyba 38, oswietlenie bagaznika.. Bo wchodzi do tego rowniez prad do pompki a nr 6 pewnie do modulu centralki :facepalm: .

Teraz moze przypadkiem a moze dlatego ze wyjmowalem pompke i ja rozbieralem, ale jak otwieram samochod to pompka pracuje jeszcze z 15 sec. zamyka i otwiera dobrze wszystkie drzwi, ale nie wszystkie na raz, tylko np. najpierw tyl, pozniej przod a na koniec bagaznik. Mial ktos juz z tym stycznosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...